У межах діяльності Клубів “Активної Громади” проходять тренінги з політичної просвіти

Протягом червня у 25 містах “Активної Громади” проходять засідання Клубів – неформальних платформ для обговорення важлвих тем, пошуку свіжий ідей та шляхів вирішення проблем на місцях. Оскільки парламентські вибори невддовзі відбудуться в Україні, важливо, аби кожен громадянин/ка знала про функціонування партій, про їх принципи та цінності.

Клуб АГ Зінькова

Так, тренінг “Партії: що про них варто знати” націлений обговорити суть та ідею політичних партій, поглибити знання щодо створення та діяльності партій в Україні й за кордоном для порівняння.

Координатори/рки, тренери/рки Інституту “Республіка” розповідають про політичні системи, відкриті та закриті списки, політичні партії в Україні та їх фінансування, про партійні списки і праймеріз. Разом з учасниками розгялдають приклади політичних партій закордоном і порівнюють з українськими реаліями. Також за допомогою інтерактивних вправ кожен отримав знання, які допоможуть розпізнавати справжні політичної партії від політичних проектів.

Клуб АГ Зіньків

У Зінькові спробували зобразити ідеальну партію, сформувати її цінності та принципи; створити образ ідеального депутата. Учасники також “намалювали” портрет свого виборця і поміркували над тим, яка партійна ідеоглогія ближча кожному особисто, і як це може вплинути на їх вибір під час майбутніх парламентських виборів.

Клуб АГ Рубіжне

У Рубіжному в ході тренінгу також прослухали інформацію щодо історії політичних партій, державного фінансування партій, дізнались про основні завдання офіційного спостереження за виборчим процесом. Охочі додатково отримали знання, необхідні для роботи щодо контролю виборчого процесу у ролі спостерігачів.

Клуб АГ Рівне

Під час практичних вправ, учасники Клубу в Рівному мали змогу:
– Створити свою «ідеальну» політичну партію та зобразити «свого» виборця;
– Ознайомитися з цікавим та актуальним ресурсом RADA4YOU Громадянської мережі «ОПОРА», перевірити, як голосують депутати Верховної ради за ті чи інші питання;
– Переглянути фінансування політичних партій в Україні за допомогою сайту «Золото партій» від ГР Чесно.

У Скадовську окрім питання політичних партій та їх функціонування розглянули загальні положення Виборчого кодексу. Тренери запросили учасників також підписати петицію на його підтримку, аби нарешті виборча реформа в Україні відбулася. Усі підписи координатори передадуть у центральний офіс, а далі до Верховної Ради України.

Клуб АГ Скадовськ

У Кропивницькому шляхом брейнсторму (Brainstorm) учасники визначали основні завдання офіційного спостереження за виборчим процесом. Знайшли відмінності між правильною виборчою зовнішньою рекламою із зазначенням відповідального за виготовлення і нелегальною. Також детальніше ознайомилися з інформацією про фінансову звітність партій, про законодавче трактування “підкупу виборців” і реальною ситуацією. За результатами тренінгу, учасники налаштовані застосовувати на практиці методи контролю за виборчим процесом, який має відбуватися демократично, чесно та в законний спосіб.

Клуб АГ Кропивницький

За результатами Клубів тренери рададять кожному виборцю відповісти на запитання, які допоможуть в подальшому зробити правильний та обдуманий вибір:

  • яку ідеологію має партія?
  • чи є партія уособленням лідера?
  • скільки часу існує?
  • яка організаційна структура партії?
  • чи оприлюднила партія весь список кандидатів у народні депутати?
  • чи проводила партія праймеріс, чи була ця зустріч відкритою?
  • хто фінансує партію, зокрема, під час виборів?
  • що зробили представники партії у Верховній Раді України (якщо вона буде вже в парламенті)?
  • яка позиція партії щодо внутрішньої і зовнішньої політики?
  • чи були представники партії помічені в корупційних скандалах?

Наступною темою засідань Клубів “Активної Громади” буде: “Інформаційна гігієна виборця”. Інформацію шукайте на сторінках регіональних представництв або в групі “Активна Громада”.

Клуби «Активної Громади» у містах – комунікаційний майданчик для обговорення ідей щодо розвитку міст та їх впровадження, отримання нової інформації про реформи, просвіти та залучення громадян до політичних рішень на місцях.