Інформація про публічні консультації поширюються на місця

30 травня відбувся тренінг на тему публічних консультацій для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Запорізької області.

Тренінг Запоріжжя ПК

Ініціатива з проведення тренінгу належить Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації, які вирішили детальніше познайомити владні струкрути з інструментами взаємодії з громадянами.

Вітаючи учасників, директор Департаменту Лєван Шишинашвілі зазначив, що одним із головних завдань департаменту є впровадження ефективних механізмів комунікацій між ОДА та інститутами громадянського суспільства. А також сприяння місцевим органам виконавчої влади на території Запорізької області у взаємодії із громадськими організаціями.

Тренінг Запоріжжя

– Актуальним для громадськості залишається така форма взаємодії як публічні консультації. Саме вони дають змогу почути людей та разом оперативно знайти найбільш оптимальне розв’язання їх нагальних проблем. Тому сьогодні ми зібрали представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та ОТГ, які відповідають за зв’язки з громадськістю та питання внутрішньої політики на територіях, щоб провести продуктивний тренінг з публічних консультацій, – наголосив Лєван Шишинашвілі.

Тренінг проводили тренерки Інституту «Республіка» Лідія Солонуха, Анна Єрьоменко та Олеся Лапікова (координаторки ВІ «Активна Громада»).

Як повідомила керівниця прес-служби «Інституту Республіка» Лідія Солонуха, метою заходу є заохочення представників владних інституцій в регіоні до співпраці з громадою свого населеного пункту, використання інструментів участі – публічних консультацій, знайомство з форматами і процесом проведення публічної консультації тощо. Також Лідія відзначила ініціативу органів влади в Запорізькій області, які виявляють бажання налагодити діалог із громадою та плідно співпрацювати.

Тренінг Запоріжжя ПК 2

Окрім теоретичної частини, тренерки закцентували увагу на практичному провадженні публічних консультацій в Україні та в м. Запоріжжя. Олеся Лапікова представила результати реалізованих питань в різних куточках України:

– Станом на сьогодні 14 публічних консультацій уже втілено в життя. У самому Запоріжжі на розгляд мешканців міста виносили два питання: У якій зеленій зоні провести благоустрій насамперед? та “Яку скульптурну композицію ви б запропонували встановити на оновленій площі Театральній (Олександрівський р-н) у Запоріжжі?” Рішення щодо публічних консультацій влада також приймає. Ми не очікували, що люди настільки будуть зацікавлені, тому плануємо не зупиняти цей процес і надалі впроваджувати та поширювати інструмент публічних консультацій.

Тренінг Запоріжжя ПК 1

Наприкінці тренінгу учасники долучилися до тестової публічної консультації: “Який напій ваш улюблений?” Це дало змогу  детальніше познайомитися з онлайн ресурсом “Ваша думка” та побачити технічну частину проведення консультацій. Також вони попрацювали в групах та підготували приблизні теми, на які можна проводити публічні консультації в районах, ОТГ, містах і селах. По завершенню заходу всі учасники/ці отримали відповідні сертифікати.

Тренінг Запоріжжя ПК 5

Державні службовці Веселівської райдержадміністрації з радістю долучилися тренінгу. Спеціалісти Інституту «Республіка» провели навчання щодо впровадження Публічних консультацій в роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Дуже цікавий та корисних захід. Дякуємо організаторам за чудові знання, – поділилася враженнями Світлана Бовкун.

Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).