14 червня в залі засідань міської ради відбувся тренінг «Публічні консультації та їх впровадження».

У заході взяли участь представники міської ради: секретар Олег Сокольчук, перший заступник міського голови Дмитро Афанасіаді, заступник, депутат Ольга Бутенко, член виконкому Лілія Козел, голова громадської ради при Скадовській РДА  Ірина Бартчук, помічник депутата облради  Наталія Зикова, члени «Активної Громади Скадовська».

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

На початку тренінгу присутні згадали інструменти участі громадян у процесах прийняття рішень (колективні звернення, громадські слухання, збори громадян, громадські ініціативи та інші) та дізналися про нові (електронні петиції та публічні консультації).

Координатор «Активної  Громади Скадовська» Валентина Пономаренко розповіла про переваги і недоліки публічних консультацій, нагадала про результати такого тренінгу, який були проходив у березні 2018 року. У свою чергу, комунікаційний координатор Андрій Павлюк детальніше зупинився на ресурсі «Ваша Думка». Він оповістив присутніх про передовий досвід проведення подібних заходів у європейських  країнах. Зазначив, що такі тренінги в Україні вже також увінчані успіхом. Далі, в інтерактивній формі учасники обговорили труднощі процесу проведення публічних консультацій. Презентуючи колективні напрацювання, учасники порадили владі дослухатися до громадської думки. Після роботи в групах з’явилися нові теми для подальших тренінгів.

1529000827_9

За словами учасниці Людмили Безердян, у Скадовську вже почали діяти інструменти участі, проте громадянам слід і надалі бути активними.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).