Інститут “Республіка” практикує таку ініціативу як форум-театр задля вирішення соціальних проблем.

13 квітня такий захід відбувся у Черкасах, де учасники вистави та глядачі обговорили існуючі проблеми у сфері виборчого права внутрішньо-переміщених осіб, передає кореспондент cherkassy.today. Координатор всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у місті Рівне Наталя Малиновська пояснює, що форум-театр відбувається більше, аніж у двадцятьох містах України. Це і міста обласного, районного і місцевого значення.

Черкаси, форум-театр

“Взагалі ідея виникла в тому, щоб привернути увагу людей до права вибору переселенців, яким чином їм можна обирати, приймати рішення та долучитися до життя громади, – пояснює вона. – У Черкасах форум-театр відбувся цікаво, плідно, інтерактивно. Надзвичайно приємно було працювати з учасниками, адже вони активні, прагнуть змін, в них є досвід, бажання, вони згуртовані та цілісні. Вони є вже частиною Черкас і неодноразово про це заявляють. Кожне місто, що проводить форум-театр, має свої особливості”.

АГ Черкаси, форум-театр

За словами Наталі, в черкаській громаді вже є хороші перспективи, були зроблені висновки після цієї зустрічі, налагоджені нові контакти. Керівник ГО “Спільнота переселенців з Донецька та Сходу України в Черкаській області” Олександр Лавриненко каже, такий захід був дуже цікавим та корисним для них, адже за чотири роки перебування в Черкасах, проблеми ВПО відійшли на задній план: “Було цікаво знайти рішення наших проблем саме в діалозі. Форум-театр повинен існувати й надалі, адже нам дуже сподобалося”, – ділиться враженнями Олександр.

в Черкасах, форум-театр

Дончанка Яна Мельникова зауважує, що такий незвичайний досвід вона отримала вперше: “Це такий собі спосіб вирішення багатьох проблем та задач безконфліктним способом. Тут можна подивитися на ситуацію зі сторони, взяти участь самому і зануритися в ті моменти, які за чотири роки перебування тут, відійшли на задній план, – пояснює вона.- Ми дійшли до такої точки, коли вже опускалися руки, а завдяки цьому заходу, зрозуміли, що в нашої спільноти і особисто в мене є ще ресурс. Ми зробили свій вибір і будемо боротися за свої права”.

За словами координатора Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у місті Черкаси Марини Гур’янової, сама підготовка відбувалася дуже стихійно, але при цьому ті результати, яких вони досягли, дали поштовх і новий виток людям, які вже стали частиною нашої Черкаської громади.

форум-театр, Черкаси,

Форум-театр – це метод інтерактивної роботи з різними прошарками суспільства, спрямований на вирішення соціальних проблем. Сутність форум-театру полягає у пошуку шляхів вирішення проблеми чи виходу зі складної життєвої ситуації в межах запропонованої теми вистави спільно з глядачами. Участь у постанові вистави взяла Черкаська спільнота переселенців з Донецька та Сходу України в Черкаській області. У презентації та обговоренні взяли участь ВПО, органи влади та активні черкасці.

Джерело: cherkassy.today