Студенти Черкаського національного університету ім. Хмельницького представлять своє місто на Всеукраїнському дебатному турнірі в Києві. Саме ця команда позмагається в фіналі за 5-денну поїздку до Польщі

25 березня в Черкасах відбувся студентський міський турнір у форматі британських парламентських дебатів. Ініціаторами виступили ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» у партнерстві з Черкаським дебатним клубом у рамках кампанії «Активна Громада: право вибору».

Всього дебатували 24 учасники – студенти Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, Черкаського державного технологічного університету та Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького. Для них напередодні представником Федерації дебатів України Олексієм Литвиненком  було проведено навчання.

Активна Громада Черкаси дебати

Щоб заглибити гравців у дискусію, перед грою пройшов інформаційний семінар на політичну тематику від голови ЧОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Миколи Макухи. Для учасників ця інформація стала в пригоді, адже експерт зумів вміло побудувати інтерективну бесіду.

Потім молодь дискутувала на різні теми: чи потрібно ввести квоту для молоді у виборчих списках; чи потрібно забезпечити  право громадян на продаж свого голосу на виборах та чи потрібно заборонити використання в передвиборчих кампаніях обіцянок, які неможливо втілити в життя в рамках одного терміну правління.

Активна Громада Черкаси

Суддями були як професійні дебатери: заступник голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба, співзасновник Черкаського дебатного клубу Сергій Ганницький та представники інших міст Федерації дебатів України Олексій Литвиненко та Любов Скворець, так і місцеві молоді політики – голова Черкаської МО Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Сергій Рубан та депутат Черкаської міської ради від фракції «Укроп» Артур Акопян .

Переможцями Черкаського міського дебатного турніру стала команда ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Це студенти ННІ історії та філософії Надія Павлова та Валерій Вака . Переможці отримали кубок та право участі в національному турнірі серед студентських команд інших міст України. Уже наприкінці квітня команда-переможець представить Черкаси у м. Києві та побореться за головний приз – 5-денну поїздку до Польщі від Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL» та Інституту  «Республіка».

Дебати Черкаси

Усі учасники дебатів, крім сертифікатів та подарунків, отримали нагоду проявити своє нестандартне мислення та ерудованість у таких непростих політичних темах. Дебати стали тим інструментом, який допоміг відкрити політичну дискусію серед молоді та залучити її до виборчого процесу, усвідомити свою роль у розбудові держави.

Нагадаємо, що Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).