Скадовськ став тринадцятим містом з серії Марафонів «Роль громадян у політичних реформах»

За ініціативи Інституту «Республіка» в межах проекту «Активна Громада: право вибору» проведено громадський марафон з політичних реформ. Три години дискусій та активної роботи учасників – представників громадянського суспільства в Скадовську – пройшли плідно. Спочатку фахівці з політичних реформ розповідали про останні зміни в виборчій, антикорупційній та реформі політичних фінансів.
АГ в Скадовську Марафон

Виборні особи, виборці, представники політичних осередків та влади дискутували про Вибрчий кодекс, про фінансування політичних партій та їх звітність, про боротьбу з корупцією.

Регіональний координатор «Активної Громади» Валентина Пономаренко наголосила на меті марафону: підвищити роль громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

АГ Скадовська Марафон

З вітальним словом та акцентуванням про важливість просвітницьких заходів до присутніх звернувся секретар Скадовської міської ради Олег Сокольчук.  Після чого завдання, що ставилися перед учасниками щодо підвищення обізнаністі про успіхи та виклики політичних реформ, допомагали досягти спікери:

  • голова Херсонської ГО КВУ Дементій Бєлий,
  • депутат Скадовської районної ради Анатолій Розумний,
  • комунікаційний координатор ВІ «Активна громада» Андрій Павлюк,
  • координатор та тренер ініціативи Валентина Пономаренко.

Друга частина заходу пройшла в ігровій формі за форматом Волта Діснея. «Марафоністи» – депутати, помічники, громадські активісти, присутні виборці в роботі груп, стали «мрійниками», «критиками», «реалістами». Разом вони розробяли плау дій впровадження політичних реформ на місцях. Активну участь взяли депутат облради Володимир Куріков, депутат райради Людмила Матвійчук, депутат міськради Юлій Павловський та активісти – Олександра Яблонська, Олександр Горяїнов та багато інших небайдужих представників Скадовської громади.

АГ Скадовську Марафон

Наприкінці мережевий координатор від Інституту «Республіка» Віталій Гліжинський резюмував: «Учасники заходу в своїх презентаціях намагалися створити діалог між громадянським суспільством, політичними партіями та народними депутатами України. І їм це вдалося».

Марафони проходять в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).