24 жовтня в актовій залі міськвиконкому пройшов Марафон «Роль громадян у політичних реформах».
Мета заходу – підвищити обізнаність громадян щодо успіхів та викликів у ході процесу реформування; висвітлити роль громадян у ході реформ; сприяти створенню діалогу між громадою, політичними партіями та депутатами всіх рівнів.
У заході взяли участь представники політичних партій та громадських організацій, депутати Южненської міської ради, місцеві ЗМІ, а також активні та небайдужі мешканці міста.
Модератором заходу була заступниця голови Інституту «Республіка», тренерка, коуч Олександра Гліжинська, спікерами – голова южненської ТВК Олена Баранецька, та аналітик Центру «Ейдос» Заміра Саідова.
Експерти висвітлили питання щодо сутності та особливостей виборчої реформи, а також реформи з політичних фінансів. Далі, спікери презентували важливі аспекти стосовно змін, котрі очікують громадян, переваг даного реформування та перешкод, з якими доводиться зіштовхуватися у ході реформ.
«У всіх містах, в яких проводимо заходи, закликаємо людей, аби вони долучалися до аналізу звітів регіональних осередків, всіх місцевих партій. Ви, як жителі даного міста, активні громадяни, краще знаєте, що відбувається на місцях, знаєте, де знаходиться офіс тієї чи іншої партії. Тож долучайтеся та аналізуйте. Якщо потрібна допомога представників нашої організації, звертайтеся, ми завжди готові до співпраці», – наголосила Заміра Саідова.
У ході заходу секретар Южненської міської ради Євген Ігнатовський представив власне бачення даних процесів, необхідних дій з боку громади задля того, аби реформи були успішними та відбувалися позитивні зміни як у місті, так і у країні в цілому.
У другій частині заходу проходила робота в групах за форматом Волта Діснея щодо розробки бачення та плану дій впровадження виборчої реформи. Учасників поділили на три команди: мрійники, реалісти та критики. Кожна група мала представити своє бачення даної реформи, очікування, ідеї та побажання.
Результатами учасники та організатори задоволені. Обговорення напрацювань відбувалося проходило жваво, часом навіть гаряче. Учасники обмінювалися досвідом, як теоретичним, так і практичним у ході дискусії. Аналізували питання щодо ролі громадян у подібних процесах, їх ініціативності, або ж пасивності у ході реформ, акцентуючи увагу на результатах активної роботи, або ж наслідках пасивного ставлення. Також неодноразово наголошували на важливості налагодження діалогу громади та влади.
«Сьогоднішній Марафон є невеличким підсумком того, що ми робимо взагалі протягом тривалого часу. Це гарна можливість обмінятися думками, обговорити, що саме включає в себе виборча реформа та реформа виборчих фінансів. Таким чином ми підвищуємо рівень обізнаності та політичної культури серед різних міст України, серед різних верств населення », – зазначила Олександра Гліжинська.
У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в 30 українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.
Примітка. Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).