24 березня «Активна Громада Жмеринки» разом з дебатним клубом «Точка зору» провела регіональні інтелектуальні битви між учнівською молоддю міста. Для дебатування було обрано дві теми:

  • Кандидати повинні брати на себе відповідальність за виконання своїх програм.
  • Уряд має підвищити відповідальність за побутову корупцію.

Хоча теми були обрані зовсім не дитячі, учасники запекло змагались за перемогу і право представляти місто на Національному дебатному турнірі, який пройде у Києві 10-11 травня.

Дебати Жмеринка

 «Я бачу, як із року в рік зростає рівень учнівської дебатної спільноти нашого міста. Три роки тому, це було більше схоже на розважальний захід для молоді. Минулого року перші дебатери вже назвали наступне покоління і був створений дебатний клуб у місті. А у цьому році я отримав справжнє задоволення від аргументації і ораторських здібностей учасників», – говорить регіональний координатор Інституту «Республіка» Андрій Сільченко.

Переможцями турніру стали – Анастасія Стахова та Михайло Головачов.

 «Перемога далася мені непросто, оскільки усі учасники були добре підготовлені. Я рада, що зможу представляти наш дебатний клуб на Національному турнірі і налаштована на перемогу!», – висловила свої враження Анастасія.

Дебати м. Жмеринка

Після ігор активна молодь не захотіла розходитись і продовжила дискусію з чаєм і гітарою.

Гра дебати має на меті підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей.

Нагадуємо, що дебатний турнір у Жмеринці проходить третій рік поспіль в межах проекту «Активна Громада: право вибору». Проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).