Міжрегіональний марафон зібрав у Запоріжжі небайдужих людей з п’яти областей

Запоріжжя Марафон 2

Протягом 4-5 грудня в Запоріжжі відбувся Міжрегіональний марафон «Роль громадян у політичних реформах». Форум зібрав більше 75 учасників – представників політичних партій, ГО та небайдужих громадян з Запорізької, Дніпропетровської, Луганської, Донецької та Харківської областей. Протягом двох днів учасники разом зі спікерами не тільки з’ясовували суть, успіхи та виклики політичних реформ в Україні, а й розробляли власне бачення процесу реформування.

Запоріжжя Марафон

Захід відкрила заступниця голови Інституту “Республіка” Олександра Гліжинська (Скиба). Потім результатами соціологічних досліджень щодо демократичних настроїв населення України поділився Джон Ловдал, керівник програми для політичних партій Національного Демократичного Інституту в Україні. Від нього учасники дізналися, що демократичні цінності є більш популярними в українців, ніж морозиво. А від політичних партій громадяни очікують насамперед прозорого і сумлінного відстоювання суспільних інтересів.

Запоріжжя Марафон 3

Серія панельних дискусій спричинила жваву дискусію та обмін думками. Разом з Сергієм Адаменко, аналітиком Центру “Ейдос”, вивчали новий закон щодо фінансування політичних партій, нагальні результати та підводні камені.

– Дякую за нові та цікаві знайомства, можливість проїхатись країною, мати фахові дискусії та неоціненний досвід! – підсумував пан Сергій.

Із Романом П’ятигорцем, головою Запорізького обласного осередку організація ВГО “КВУ”, обговорювали нюанси запровадження виборчої реформи. Ігор Соболевський, виконавчий директор Антикорупційної платформи “Інтегріті ЮА”, розповідав про найбільш дієві методи боротьби з корупцією та висвітлював «зради» та «перемоги» антикорупційної реформи.

Запоріжжя Марафон 6

Другий день Марафону був не менш насиченим: використовуючи метод світового кафе за модерації координатора мережі ВІ «Активна Громада» Віталія Гліжинського, учасники розробили дерево причин-наслідків і короткий SWOT-аналіз кожної з означених реформ. Після цього склали список рекомендацій, як саме кожен громадянин може долучитися до процесів трансформації суспільства.

Запоріжжя Марафон 1

Усі напрацьовані матеріали будуть проаналізовані та презентовані під час Національного марафону з політичних реформ у Києві. Заключний форум відбудеться 13-14 грудня.

Примітка. Марафони проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).