Щотижневий дайджест новин «Активної Громади»

Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.06.2018-02.07.2018

м. Краматорськ

22 червня координатори «Активної Громади Краматорська» завітали до Донецької Агенції Регіонального Розвитку. Метою зустрічі було залучити представників агенції до співпраці «Клубу Активної Громади». Фахівці зможуть розповісти громадянам про важливість створення стратегічних планів для регіону, і Краматорська зокрема, способи залучення інвестицій, філософію розвитку громади.

«Стратегічне панування потрібно не тільки особистості, але й регіону. Можна читати і в зворотному напрямку», – говорить директор Донецької Агенції  Регіонального Розвитку Сергій Семовоник.

FB_IMG_1530517943077

Для жителів  міста, така інформація буде корисною, адже вона допоможе зрозуміти прийняття рішень влади, налагодити відносини з людьми. У результаті,  кожен зможе взяти активну участь у реалізації стратегії .

***

м. Дніпро

26 червня у Дніпровській міській раді заступниця голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба та регіональний координатор «Активної Громади Дніпра» Дмитро Чернишов провели тренінг про такий інструмент, як публічні консультації. Серед присутніх на заході були: депутатка міської ради Анжеліка Пилипенко, представники департаментів, журналісти та громадські активісти.

IMG_20180702_130613

Спікери розповіли про інструменти участі громадян у прийнятті рішень, а також продемонстрували роботу Інтернет ресурсу для публічних консультацій «Ваша Думка». Олександра та Дмитро зауважили, що  саме за допомогою цього ресурсу, вдалося успішно реалізувати публічні консультацій в інших містах України.

IMG_20180702_130520

По завершенню тренінгу деякі активні учасники запропонували декілька тем для наступних публічних консультацій у Дніпрі.

***

м. Житомир

27 червня за запрошенням «Об’єднання Самопоміч», координатор «Активної Громади Житомира» Олексій Проноза взяв участь у засіданні, присвячене проекту «Академія молодого політика». Розповів про публічні консультації, як інструмент прямої демократії та Інтернет-ресурс «Ваша Думка», де усі охочі мали змогу висловитися за той чи інший варіант вирішення проблеми.

IMG_20180702_130639

Олексій поділився досвідом реалізації молодіжної політики в місті.  – Не варто шукати кращої долі за межами країни, а варто будувати щасливе майбутнє тут, в Україні, – зазначає координатор.

IMG_20180702_130701

Олексій Проноза вважає, що важливо працювати на результат, демонструючи, як досягаються цілі у розбудові демократії, Протбізнесу та свідомого громадянського суспільства.

***

26 міст “Активної Громади”

Активісти перевіряли українців на знання Конституції України

Право на життя, на соціальний захист, на відпочинок, безкоштовну освіту та медичне обслуговування – українці пригадували свої права, а дехто навіть вперше знайомився з Основним Законом України під час акції «Я маю право НА…»

Українці знають про свої свободи та можливості, але не завжди їх використовують. Таким чином, до Дня Конституції України регіональні команди «Активної Громади» з 26 міст вирішили дізнатися в українців, які права вони знають, відстоюють, а які потребують більшої уваги та захисту.

IMG_20180702_130944

Найчастіше активісти згадували про права на життя, свободу слова, освіту, медицину та віросповідання. Громадяни мали змогу висловити власну думку щодо порушення прав, а також дізнатися як ефективніше їх відстоювати. Приєсно відначити, що журналісти також долучилися до акції, брали інтерв’ю в активістів та учасників. Детальніше про результати акції можна прочитати в новині.

***

м. Дрогобич

29 червня «Активна Громада Дрогобича» провела тренінг про інструмент участі – публічні консультації. Захід проходив у Народному домі ім. І. Франка. Спочатку активісти представили один одного, аби «бути на одній хвилі». Пригадали інструменти участі та впливу, визначили різницю між ними.

IMG_20180702_131443

Далі, учасникам розповіли про публічні консультації, про те, кому потрібен цей інструмент та для чого. Організатори говорили про те, як запровадити та які позитивні сторони має цей інструмент, у чому його особливість. Після чого, сформували дві команди, які напрацьовували можливі теми для наступних інфогодин і варіанти вирішення непростих задач. Працювали у формі гри.

IMG_20180702_131459

За підсумками тренінгу учасники запевнили, що користуватимуться відтепер цим інструментом та запрошуватимуть й інших до участі.

***

м. Богуслав

30 червня відбувся довгоочікуваний фестиваль «Галерея Демократії». Мета заходу – просвітницька. Організатори прагнули донести до людей, що громадська активність – це не складно, а цікаво, творчо та результативно для міста.

IMG_20180702_131540

«Галерея Демократії» – реалізація громадсько-просвітницького проекту, який мав на меті ознайомити громадян з інструментами демократії – методами взаємодії між владою та громадою. Підготовка заходу об’єднала дві громадські організації активних та креативних жителів міста. Організатори намагалися врахувати інтереси різних людей, тому фестиваль мав різноманітні активності.  «Галерея Демократії» включала в себе виставку інструментів участі, виставку художніх робіт місцевих авторів «Мій вибір – моє майбутнє» та інтелектуальний батл із залученням учасників фестивалю.

IMG_20180702_131622

На локації «Арт-простір» проходили літературні читання, виставки майстрів рукоділля та концерт дитячої рок-студії «Спалах». У межах акції на підтримку українських політв’язнів, усі бажаючі могли написати комусь з них листа.

IMG_20180702_131609

Також була дитяча зона, цікаві майстер-класи та розмальовка аквагримом.

IMG_20180702_131555

Завершенням фестивалю став нічний кінопоказ.

Tags: , , ,