Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 09.11. – 27.11.17

м. Скадовськ, Херсонська обл.

9 листопада

«Інструменти впливу громадян на місцеву владу: шляхи співпраці» – під такою назвою проходила друга тренінгова сесія для старшокласників Новомиколаївської ЗОШ – III ступенів. Організаторами навчання виступила «Активна Громада Скадовська».

Тренер Олена Куриленко, розповідала учасникам про інструменти участі, методи впливу на владу та рішення, які вона приймає. Більш детально познайомилися з інформаційним запитом, розповіли про основи адвокаційної кампанії та її стратегії.

Активна Громада Скадовськ 27

Андрій Павлюк, член «Активної Громади», у свою чергу поділився кампанією «від дверей до дверей» та проведення анкетування потреб громади. А ось зустріч з владою, шляхи співпраці не тільки з владою, а й особисто з сільським головою Євгенію Глєбовою моделювати не було потреби. Адже взаємозв’язок з ними давно налагоджений, за словами активістів. Безпосередньо Євгенія Глєбова неодноразово брала участь в різних тренінгах, проектній діяльності, форумах. Тому охоче передає досвід односельчанам, зокрема молоді.

Користуючись нагодою, активісти провели збір підписів під петицією щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства та провели консультаційну роботу з виборчого права.

***

м. Луцьк

Разом із Молодіжним центром Волині «Активна Громада Луцька» розпочала цикл навчальних майстер-класів із ідеологічного менеджменту Школа медіа-безпеки для молоді Волині».

10 листопада відбулося перше заняття для охочих громадян та студентів. Близько 50 людей розпочали курс навчання із першого воркшопу «Психологічна безпека в умовах інформаційної війни».

Згодом планується провести ще 4 заняття на теми:

1. Історичний МІФОДИЗАЙН: згадай себе

2️ .Емоції інформаційних війн: трансформація переконань

3️ .Моделювання інформаційних спецоперацій

4️ . Культурна пропаганда: Розробка пропагандиських плакатів

Під час школи відвідувачам також запропонували підписати петицію щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

  

 ***

 

м. Дрогобич, Львівська обл.

10 листопада «Активна Громада Дрогобича» розпочала зустрічі зі студентами Дрогобицького механіко-технологічного коледжу. Цього разу говорили про вибори, депутатів різних рівнів, міських голів, їх обов’язки, інструменти впливу.

«Якщо я захочу піти на каву з молодим красивим юнаком – то безглуздо звертатись з цією ідеєю до літньої пані. Потрібно звертатись до цього юнака, правда ж?» – Ця фраза координатора ВІ «Активна Громада» у м. Дрогобич Марії Кульчицької розвеселила студентів. – «Депутат місцевої ради не зможе внести зміни в пенсійну реформу. Аналогічно, депутат верховної ради не займатиметься трубами в вашому домі чи тротуаром. Якщо хочете вирішити конкретне питання – адресуйте його тим, чия це компетенція», – додала координатор.

Активна Громада Дрогобич 27

У свою чергу до студентів звернулася керівник ініціативи #БерегТи Маша Тяжкун. Вона зазначила, що поки не озвучуєш проблему, не почнеш про неї говорити – для чиновника чи депутата цієї проблеми не існуватиме. Тому, потрібно говорити.

Після цього студенти почали запитувати про ями на дорогах і до кого з цією проблемою можна звернутися. На що активісти порадили молоді звернутися на сервіс «Відкрите місто», сфотографувати проблемну ділянку та адресувати звернення міському голові. Також представники «Активної Громади» порадили молоді не зупинятися на шляху до вирішення проблем. І якщо міська влада не йде на контакт, то слід звернутися до депутата районної, а ще краще – обласної ради.

Активна Громада Дрогобича 27

  

 ***

 

м. Кам’янець- Подільський, Хмельницька обл.

Чому потрібно бути активним та як це бути учасником виборчого процесу змогли випробувати на собі студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка. Координатор ВІ «Активна Громада» Христина Будурович та її помічник спілкувалися  13 листопада зі студентами про активність. Зокрема, наскільки важливо бути активним у житті міста/ країни, і що ця активність означає.

Студенти відповідали на запитання, а потім взяли участь у грі-моделюванні «Право вибору». Кожен зі студентів зміг на собі приміряти такі ролі як: народний депутат, міський голова, опозиціонер, журналіст, громадський активіст, бізнесмен та інші.

Активна Громада Кам'янець-Подільський 27

У результаті гри на виборах діюча влада не набрала відповідної кількості голосів. Тому, були зроблені відповідні висновки, і від одного з учасників прозвучала фраза: «Які б рішення влада не приймала (чи популярні, чи ні) вона все одно сприймається негативно».

«Позитивні відгуки від учасників, презентація та підписи під петицією «За невідворотність покарань за порушення виборчого законодавства» сподіваємося дали студентам невеличкий поштовх для роздумів над цією тематикою та можливість зрозуміти, що багато чого залежить і від них. Адже молодь – це є частина нашої України», – зауважила Христина Будурович.

Активна Громада Кам'янець 27

17 листопада у міській раді м. Камянця-Подільського пройшов фінал міських студентських дебатів. Перед початком ораторської битви відбулася панельна дискусія на тему: «Права та обов’язки студентів» й «Особливості нової освітньої реформи».

Активна Громада Кам'янця 27

Завдяки запрошеним колегам з Житомира – Олексію Пронозі та Ользі Скомаровській –  були підняті такі важливі питання для студентів, як: цілодобовий доступ до гуртожитків, податкова знижка-відшкодування за навчання, стипендії (їх скорочення та специфіка) та ін. Дебати ж у свою чергу організовували спільно Всеукрїнською ініціативою «Активна Громада» та відділом молоді та спорту міста.

Активна Громада Кам'янця-Подіського 27

«Висловлюю від щирого серця подяку учасникам за їхні щирі аргументи та непідробні емоції справжніх парламентарів. Окреме дякую суддям за чесність і обєктивність Альоні Куземі, Лілії Шкирі, Тетяні Сметанюк,  Олексію Пронозі, Євгену Касапу та Андрію Мельнику. З днем студента, друзі, і нехай Ваші права будуть непорушні!» – завершила захід координатор «Активної Громади» в Кам’янці-Подільському Христина Будурович.

***

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

13 листопада у Політехнічному коледжі Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського відбувся просвітницький захід від ВІ «Активна Громада» у Горішніх Плавнях. Захід відбувся в межах кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка». Під час зустрічі студенти коледжу в інтерактивній формі дізналися про те, навіщо потрібен громадський контроль діяльності міської ради та комунальних підприємств. На прикладах із життя розібрали, що таке інструменти участі громадян у прийнятті рішень. А також обговорили стратегії співпраці громадян з виборними особами місцевого, обласного та національного рівня.

Активна Громада ГП 27

У формі питання – відповідь – приклад було обговорено види активності студентів у навчальному закладі. Багато було сказано про необхідність створення дієвого органу студентського самоврядування. Він служитиме інструментом активізації молоді, ефективної самореалізації та розвитку лідерських якостей хлопців та дівчат. Також обговорили можливість створення дебатного клубу.

Цікава та корисна інформація в усній інтерактивній формі була підкріплена роздатковими матеріалами. Наприкінці заходу хлопці та дівчата – майбутні енергетики – отримали Посібник «Інструментарій для громадян», лефлети «Навіщо нам вибори» та «Інструменти участі», а також примірники Всеукраїнської газети «Наші Вісті».

 

  ***

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

17 листопада – день студента. І з цього приводу в смт. Нове відбувся черговий тренінг в межах діяльності Інституту «Республіка». Учасниками стали учні 11-го класу школи №10. Темою навчання стала – «Громадянська позиція людини».

Активна Громада Обознівка 27

Під час проведення тренінгу наголос ставився на переконання аудиторії, що благополуччя країни напряму залежить від позиції громадян у ній. Адже саме активна позиція політично грамотного суспільства є запорукою розвитку та процвітання держави. Під час практичної частини учасники згадували місцеві проблеми та шукали шляхи їх вирішення, покладаючись не стільки на владу, а залучивши якомога більше однодумців. Учасники тренінгу зрозуміли, що майбутнє громади прямо залежить від їхніх дій сьогодні.

***

м. Южне, Одеська обл.

17 листопада

Цього разу під час чергової інфогодини значну частину часу активісти приділили обговоренню процесу реформування в Україні. Говорили про виборчу, медичну та пенсійну реформи, а також не пройшли осторонь проблем місцевого рівня.

«Ми, традиційно, розпочали інформування із ознайомлення громадян із діяльністю ВІ «Активна Громада». Далі звертали увагу на проект «Активна Громада: право вибору», наголошуючи на необхідності змін до законодавства. При цьому пропонував співрозмовникам підтримати Петицію з вимогою невідворотності покарань за підкуп виборців», – розповів координатор ВІ «Активна Громада» в Южному Андрій Коновалов.
Активна Громада Южне 27

За словами активіста, цього разу кількість бажаючих підтримати дану вимогу була доволі низькою. Одні громадяни не вбачали в цьому проблему, оскільки вважали, що виборець все одно має можливість зробити вибір на свій розсуд, навіть після подібних підкупів. Інші вказали, що є більш суттєві проблеми, котрі потребують вирішення. Також у процесі спілкування довелось розвіювати міфи, котрі стосувались медичної реформи.

Щодо пенсійної реформи, то на цей раз, підготувавшись, координатор розповідав людям про особливості нарахування пенсій в цьому році та зміни, котрі чекатимуть в майбутньому згідно з реформою.

***

м. Добропілля, Донецька обл.

22 листопада у приміщення Добропільської центральної бібліотеки координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Калінін провів інформаційну сесію по залученню громади до участі у розвитку міста шляхом залучення їх до громадської активності. Захід відвідали мешканці міста та учасники «Ліги майбутніх поліцейських». Серед інструментів громадської участі, які існують у законодавстві, мають перевагу чотири: збори громадян за місцем проживання, електронні петиції, громадські слухання, місцеві ініціативи.

 «Електронні петиції та бюджет участі, як інструменти по вирішенню місцевих проблем, дуже зацікавили учасників тренінгу. Одразу після отримання інформації, в учасників з’явилося декілька питань, які молодь вирішила ініціювати для вирішення. І це приємно чути», – зауважив координатор ВІ «Активна Громада» Сергій Калінін.

Активна Громада Добропілля 27

Одним із блоків зустрічі стало ознайомлення учасників із грою, що була розроблена Інститутом «Республіка» – «Право на дію». Гра описує інструменти громадської участі та можливі протидії з посиланням на законодавчу норму. Резюмуючи зустріч, учасники впевнились, що місцева громада й досі не усвідомила всіх можливостей впливу на владу.

***

м. Зіньків, Полтавська обл.

23 листопада у Бобрівницькій загальноосвітній школі в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» учитель права й активіст Сергій Бакай провів серед учнів гру-моделювання «Право вибору». Діти кілька днів старанно готувалися до цього заходу: справа цікава, але нова. Обирати? Як це? Що це? – Запитань було більше, ніж відповідей. Проте, потім все стало на свої місця: учні обирали сільського голову, який організовуватиме наше життя в селі.

Активна Громада Зіньків 27

У ході гри діти відповідали на запитання: яким ви хочете бачити своє село? Чого в ньому бракує для вас, молоді? І що готовий пообіцяти сміливець, який хоче стати головою населеного пункту? От і вийшло, ніби гра, а справи вирішувалися серйозні: як зробити комфортним життя у рідному селі.

***

м. Рубіжне, Луганська обл.

16 листопада у відокремленому підрозділі Луганського національного університету ім. Шевченка відбувся просвітницький захід в рамках Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Активна Громада Рубіжне 27
Під час зустрічі з координатором Дмитром Бондаренком студенти в інтерактивній формі дізналися про те, чому важливо приймати участь на виборах та обговорили важливість питання як «Право Вибору». Присутні багато говорили про підкуп виборців і про те, як люди від матеріального становища, за хабар, роблять свій вибір. Також спілкувалися про важливість контролю діяльності депутатів після обрання їх на посади. Наприкінці заходу студенти – отримали Посібник «Інструментарій для громадян», брошури «Навіщо нам вибори», а також примірники Всеукраїнської газети «Наші Вісті».

26 листопада координатор «Активної Громади Рубіжного» Дмитро Бондаренко провів зустріч з пересічними громадянами. Цього разу він дізнавався про ставлення жителів до підкупу виборців та невідворотність покарання за це діяння. Зокрема, активіст презентував і петицію щодо неминучості покарання за порушення виборчого законодавства.

Активна Громада м. Рубіжне 27

Загалом проінформували до 35 осіб, особливу ставку робили на думку молоді. Близько 25 молодих людей висловилися, що за такої економічної ситуації в країні, люди змушені піддатися підкупу. І саме влада і створила такі тяжкі умови виживання населення. Також неодноразово громадяни говорили про те, навіть якщо і буде покарання, то будуть страждати прості люди, але ніяк не «кандидати».

А дехто з людей вважають, що з уведенням покарання за підкуп, нічого не зміниться, порушення як були, так і будуть. За словами координатора, близько 90% опитаної молоді вважає, що в нашій країні вибори це «формальне» явище. А прізвища майбутніх депутатів відомо задовго до виборів.

***

м. Київ

 27 листопада відбулася зустріч членів «Активної Громади Києва» з представниками депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді. Присутніми були з Сергій Гусовський (голова), Андрій Осадчук та Катерина Дідковська. Під час розмови активісти представили результати проробленої роботи Інституту «Республіка» та презентували плани діяльності на 2018 рік.

У свою чергу депутати висловили підтримку щодо напрямку нашої роботи та сказали, що готові до діалогу. Зокрема, вони готові брати участь у заходах, що спрямовані на просвіту та залучення громадян до прийняття рішень. Наприкінці зустрічі представників Інституту «Республіка» запросили на річний звіт фракції, який відбудеться у грудні.