Всеукраїнська акція “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” пройшла у різних куточках України

23 та 24 серпня, до Дня Незалежності, відбулася всеукраїнська акція “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років”. ВІ “Активна Громада” закликала українців креативно привітати країну з днем народження. Учасники могли помріяти та намалювати, якою буде Україна через 5 років. Суть акції полягала не лише в малюнку чи привітанні, а в тому, щоб люди побачили, що всі бажання реальні, особливо, якщо докладати максимальних зусиль до їх реалізації.

Акція проходила в 25 містах України на центральних площах міст. Загалом, участь в акції взяло близько 1000 осіб. Малювати побажання було цікаво як дітям, так і дорослим. Було приємно бачити, що українці долучаються до акції сім’ями та заохочують дітей любити свою Батьківщину.

1київ

Учасники акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Київ.

До акції, що проходила у столиці долучилося немало іноземців. Вони не лише малювали та писали побажання Україні та українцям, але й цікавилися, як у нас справи, як відбуваються реформи, куди ми рухаємося та чого хочемо досягнути. Спілкування з іноземцями допомогло нам зрозуміти, що вони розуміють ситуацію в якій знаходиться Україна та підтримують наші кроки на шляху до розвитку. Гості з Америки, Білорусі, Фінляндії, Польщі бажали миру та щастя, а гості з Чехії написали, що чекають на нас в Європейському Союзі.

69493947_2435526733393342_2440855379177897984_n (1)

Частинка побажань, які малювали іноземні гості на мапі України під час акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Київ. 

Ми провели невеличкий аналіз малюнків з усіх міст і побачили, що ж найбільше очікують українці, та над чим хочуть працювати в наступні 5 років. До прикладу, 24 серпня акція пройшла в Рубіжному на центральній площі міста. Під час акції учасники писали на карті України свої побажання: Україна через 5 років має бути вільною, багатою, квітучою, людською, з чистим морем, щоб всі в Україні жили щасливо і в країні був МИР!

Рубіжне

Учасники акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Рубіжне. 

Більшість учасників, які долучилися до “Акції” у Дрогобичі бажали Україні перемоги! Поряд з перемогою малювали повернення Криму додому, встановлення миру. На думку дрогобичан це можливо завдяки нашій мудрості, єдності, розуму, прагненні до справедливості. Також, побажали багатства, щоб курс долара був по 5.50. Ці побажання вони зобразили на символічній карті країни та висловили готовність працювати над досягненням усього цього.

дрогобич

Фото учасниці акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Дрогобич. 

У Запоріжжі до “Акції” долучилося більше півсотні перехожих. Вони малювали на великій мапі України усі свої мрії та побажання. Найпопулярнішими були побажання миру та перемоги. Крім того, запоріжці побажали своїй Батьківщині процвітання, достатку, цілісності та єдності. Не залишилися поза увагою такі важливі речі, як верховенство прав людини, висока якість освіти (в тому числі – інклюзивної) та розвиток якісної української музики. Один одному бажали любові, натхнення, вміння радіти та дякувати, впевнено дивитися у майбутнє та бути відповідальними! Для свого рідного міста, для Запоріжжя, учасники бажали чистого повітря та добудованих мостів. Траплялися і нестандартні побажання: наприклад, податкових пільг, долару по 8 і менше дурнів.

запоріжжя6

Мапа України з побажаннями до Дня Незалежності України, м. Запоріжжя. 

ВІ “Активна Громада” Зіньківщини теж привітала свою вільну і незалежну Україну з Днем Незалежності! Учасники були дуже емоційними та говорили десятки, сотні компліментів: як ми любимо свій квітучий край, свою Україну і як хочемо бачити її ще кращою! Як готові працювати на її благо, не покладаючи рук! Як шануємо своїх захисників і молимося за їх життя! Деякі учасники навіть зачитували віршовані рядки, які придумували прямо під час акції. Маленькі дітки малювали квіти показуючи таким чинном, що вони бачать свою землю квітучою, а значить щасливою та заможною.

зіньків2

Хлопчик з татом малює побажання Україні під час акції у м. Зіньків (Полтавська область).

Полтавчани у День Незалежності України традиційно згадують усіх, хто працював і працює на благо держави, а також дякують тим, хто жертвує своїм життям заради нашого мирного неба….

Для багатьох українців День Незалежності – це довгоочікуване, але сумне свято, адже цього дня згадують війну на Донбасі, яка триває вже не один рік та анексований Крим. Тому, привітання зі святом овіяні сумом, але з надією на краще майбутнє! Полтавчани бажали Україні сил у боротьбі, правди, миру й злагоди, незгасимого оптимізму всьому українському народу, щоб наша країна стала кращою, чистішою! Щоб кожен прийдешній день був наповнений радісними хвилинами! Бажали натхнення, щастя і гармонії, тепла та нових досягнень! Ми впевнені, що разом здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави, – розповідає координаторка ВІ “Активна Громада” Лілія Гарбузюк.


полтава2Координаторка ВІ “Активна Громада” у Полтаві та мапа з побажаннями від полтавчан. 

У Івано-Франківську малюнки учасників “Акції” символічно відображали побажання фактично трьох поколінь: сучасного розвитку, достатку та миру. Проте, серед малюнків наскрізною лінією усіх думок була ідея сильної, квітучої, по-справжньому самодостатньої та самостійної держави! Під час спілкування з учасниками, координатори ВІ “Активна Громада” запитували, що готові робити франківчани задля розвитку України? Більшість відповідей стосувалися якісного виконання своєї роботи та виховання дітей у патріотичному дусі.

франик

Мапа України з побажаннями до Дня Незалежності України, м. Івано-Франківськ.

Чернівчани, під час “Акції” показали, що вони пам’ятають, яким нелегким є шлях до здобуття свободи та цінують можливість бути вільними громадянами у суверенній державі! Мешканці та гості міста залишали свої обажання на імпровізованій мапі України та показали, якою вони бачать в майбутньому нашу державу. Головним бажанням людей є закінчення війни та повернення Криму та Донбасу. А Україна на їх думку має бути процвітаючою, із єдиною державною мовою – українською та верховенством права.

чернівці

Мапа України з побажаннями до Дня Незалежності України, м. Чернівці

До “Акції” також долучилося місто Рівне. Рівняни, до 28-річчя нашої держави, бажали їй комфортного життя, здоров’я та забезпечення благ, довіри та терпіння, процвітання, стабільності, територіальної цілісності тощо. Окрім дорослих, до акції активно долучилася малеча. Їх побажання були доволі схожими, адже всі бажали миру, щоб Україна вірила в себе, перемоги у війні та єдності.

рівне

Маленькі учасники акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Рівне. 

Квітка на камені або Кам’янець-Подільський не залишився осторонь проведення акції до Дня Незалежності України. Акція пройшла досить активно та весело, особливо завдяки участі дітей. Малювали побажання Україні 23 серпня, у День Прапора України. Тому, підготовлена карта була під час проведення ходи, присвяченій до Дня Прапора України. Учасники малювали голуба миру на Сході, червону калину, як символ України. Бажали Україні волі та красномов’я.

Урочиста хода вирушила по всіх визначених локаціях: на майдан Відродження до пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, до каменю, на якому має бути меморіал, присвячений Присязі 1919. До Святотроїцької церкви, де отець Макарій виголосив проповідь за мир в Україні, за Незалежність нашої держави. Учасники ходи заспівали “Боже великий, єдиний нам Україну храни!”. Головне побажання та очікування, що Україна буде сильна, самодостатня, демократична. І в Криму та на Сході знову будуть майоріти синьо-жовті прапори. А лелеки принесуть нам у дзьобках ще багато маленьких українців.

камянець2

Учасники акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Кам’янець-Подільський. 

У Скадовську близько сотні містян долучилися до акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років”. Учасники “Акції” бажали Україні :

  • миру, любові, добробуту і процвітання;
  • щоб влада цінувала людей і берегла людський потенціал;
  • економічного розвитку країні і щасливої долі кожному;
  • небайдужості та відповідальності у всьому, щоб не було соромно перед наступними поколіннями;
  • щоб закінчилась війна!;
  • європейського розвитку;
  • всім українцям людяності;
  • чесної влади;
  • завжди любити Україну, як неньку і молитись за неї кожного дня!

скадовськ

Мапа України з побажаннями до Дня Незалежності України, м. Скадовськ.

“Я бачу Україну щасливою”, – саме так можна описати побажання Україні, які висловлювали у Кропивницькому. Під час акції учасники писали на карті України такі побажання: Україна через 5 років має бути вільною, багатою, мирною, квітучою, людською. З чистим морем та з гарним виноградом і кавунами. Щирою, з любов’ю, щоб всі в Україні щасливо жили! А щоб все це збулося, ми усі докладемо до цього власні зусилля.
кропивницький

Маленька учасниця акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Кропивницький.

Під час проведення “Акції” у Ужгороді хтось писав побажання Україні з нагоди 28-ї річниці, а хтось графічно зображував те, якою вона має бути. А саме, без війни, без корупції та насилля, країна любові та щастя. В Україні через 5 років навчаться сортувати сміття та з’являться сміттєпереробні заводи. Кордони будуть повернуті на попереднє місце. Крим повернеться назад, бо він наш! Також, з’являться автобани, які з’єднають усі регіони між собою. Через 5 років в Україні запрацює добра медицина та буде забезпечено якісну освіту у вишах. 

На “Акції” були як дорослі, так і маленькі учасники. Організатори запитали малечу, а чи можуть діти впливати на зміни в країні? Вони відповіли, що так. Для цього треба добре вчитись, слухатись батьків, а також слідкувати за дорослими. На запитання, що мають на увазі діти під “слідкувати” за дорослими, ті відповіли, що мають за звичку відкрито говорити старшим про свої побажання чи зауваження. Зокрема, малеча вказує дорослим, щоб ті не смітили у місті та на природі, та висаджували щонайбільше дерев. 

ужгород

 Одне з побажань намалюване на мапі України під час акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років” у м. Ужгород. 

Малюнки та побажання, які малювали українці в різних куточках нашої держави показують, що усі ми прагнемо одного – щастя для нашої держави. І головне, усі ми готові діяти на користь України, робити її кращою, розвивати та розвиватися разом з нею. Ми впевнені, що наступні 5 років будуть визначальними, адже ми щороку стаємо більш активними та розуміємо, що зміни залежать від кожного з нас.

Дякуємо усім, хто долучився до всеукраїнської акції “Намалюй, якою ти бачиш Україну через 5 років”. Ваші щирі побажання та привітання неймовірно надихають та дають сили творити зміни.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».