Найуспішнішими у регіонах України вважають реформу децентралізації та впровадження електронного врядування. Найменш успішною – судову реформу.

Такі результати експертного опитування оприлюднив Андрій Єременко, засновник дослідницької кампанії «Active Group», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. Всього у опитуванні взяли участь 400 експертів з усіх регіонів України. За результатами відповідей експертів побудували 3 рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою ефективності реформ на національному рівні та на рівні окремих регіонів.

Скиба та Єременко (2)

Впровадження електронного врядування є лідером за позитивними оцінками. «Фактично, це єдина реформа, яку називають успішною. Однак під «електронним врядуванням» розуміють дуже різні явища: появу електронного документообігу, поява сервісів електронного звернення громадян, автоматизація процесів в державній службі», – зазначив Андрій Єременко.

54,2% опитаних вважають реформу децентралізації ефективною на національному рівні, 49,1% – вважають, що у області реформу впроваджують ефективніше, ніж загалом у країні. «Серед позитивних відгуків: збільшення фінансування міських програм, розвиток інфраструктури, покращення комунікації, поява програм участі, виділення ресурсів громадським організаціям», – розповів пан Єременко. Серед негативних проявів реформи опитані зазначили посилення боротьби всередині влади та нездатність міської влади ефективно витрачати отримані кошти.

Скиба та Єременко (3)

Реформа правоохоронної системи зайняла третє місце в усіх рейтингах. «Вона має найбільшу кількість позитивних і негативних відгуків. Найбільш корисною для своєї області її назвали 30% опитаних, а найменш корисною – 19,1%», – зазначив Андрій Єременко. 75,3 % опитаних вважають, що створення патрульної поліції принесло найбільше користі. Серед негативних відгуків опитаних: «змінився лише фасад», непрофесійність нових поліцейських, старі кадри повертаються через суди або іншим чином.

Судова реформа отримала найнижчі оцінки респондентів. На думку експертів, така оцінка обумовлена тим, що суди перенавантажені, а самих суддів не вистачає.

Скиба та Єременко (4)

79% опитаних експертів  сказали, що рушієм реформ є зміна виборчого законодавства. «У першу чергу ми мусимо починати з того, яким чином відбувається виборчий процес, наскільки він прозорий. Тому для того, щоб реформи впроваджувались в подальшому як на місцевому, так і на національному рівнях, і впроваджувались якісно, ми вирішили, на основі опитувань зокрема, збирати підписи під петицію до Верховної Ради та Міністерства внутрішніх справ. Вона стосується невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства», – розповіла Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка». Кампанія по збору 10 тисяч підписів під петицією стартувала наприкінці жовтня у 21 населеному пункті.

Джерело: УКМЦ