Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження нацреформ говорили під час Форуму.

31 жовтня у Жмеринці відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі  представників місцевої влади, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян. Мета форуму: «Яка виборча реформа потрібна українцям» – обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни.

Активна Громада Жмеринка форум

З вітальним словом захід розпочав Андрій Сільченко, регіональний координатор ВІ «Активна Громада», у м. Жмеринка. Після чого, Віталій Гліжинський – координатор мережі презентував результати експертного опитування щодо основних недоліків виборчого законодавства.

Найбільші проблеми виборчого процесу (1) (1)

Також Олександра Скиба – заступник голови Інституту «Республіка» представила дослідження реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач), яке проводив партнер Інституту – дослідницька компанія «Active Group». Дослідження відбувалось у співпраці з «Активною Громадою», у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.

У результаті опитування було побудовано одразу три рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою корисності для України та для регіонів нашої держави.  За всіма рейтингами, найуспішними можна назвати реформи місцевого самоврядування (децентралізації, по-народному) та впровадження е-врядування.

Активна Громада Жмеринки форум

Аж 79% опитаних вважають, що для пожвавлення реформ необхідна зміна виборчого законодавства. Найбільш популярні пропозиції по зміні – впровадження відкритих списків на виборах до Верховної Ради України (28,9%) та посилення мажоритарної системи (14,8%).

«Дуже добре, що є ініціативи, як Ваша, які випереджають час і допомагають людям краще розуміти, що відбувається в державі. А законотворцям – приймати якісніші закони», – зауважила Ірина Попік, депутат міської ради.

Активна Громада Жмеринка. форум

Після дискусії учасники долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Другий блок заходу пройшов у формі гри-моделювання «Право вибору». Інтерактив мав на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – агітація – день виборів- міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

«Дана гра допомагає нам побачити процеси, що відбуваються в нашій громаді, на які ми не звертаємо уваги в повсякденній рутині», – додав Андрій Сільченко.

Активна Жмеринка форум

Форум «Яка виборча реформа потрібна українцям?» проходить у 20-ти містах України в межах проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Жмеринка, телефон: 067 430 15 54 e-mail:sil-a@ukr.net.

Примітка. ВІ «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).