Виборча, антикорупційна та реформа політичних фінансів були під прицілом громадськості на Марафоні в Житомирі

2 листопада в Житомирі відбувся Марафон «Роль громадян у політичних реформах», у якому взяло участь півсотні житомирян.

АГ Житомир

Метою заходу було підвищити роль українців у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

У першій частині марафону спікери дискутували та надавали присутнім інформацію про стан змін у країні.

– «Реальна ситуація з реформою фінансування політичних партій», Катерина Давиденко, аналітикиня Центру «Ейдос»

– «Стан антикорупційної реформи на Житомирщині», Тарас Боросовський, журналіст-розслідувач, представник Інституту масової інформації (ІМІ) в Житомирській області;

– «Суть виборчої реформи та шанси на її втілення», Володимир Піньковський, політолог, експерт з виборчої реформи;

– «Залученість громадян через креатив – основа діяльності команди  «Активна Громада Житомира», Олексій Проноза, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Житомир.

АГ Житомира

У марафоні брали участь жителі міста, виборні особи, фахівці з реформ, які постійно дискутували на теми ключових політичних реформ.

Отже, у результаті:

  • 50 активних учасників отримали детальну інформацію від спікерів щодо стану різних реформ в Україні. Відтак, вони будуть ділитися даними зі колегами та знайомими, і таким чином підвищувати активність у підтримці цих реформ.
  • учасники обмінялися досвідом та поділилися думками про ситуації, що стануться у різних варіантах впровадження виборчої реформи. Висловлювалися від найгіршого – у разі не прийняття Виборчого кодексу і проведення виборів за старою системою , до оптимістичного – її реального впровадження та зміни «правил гри».

АГ Житомир, марафон

«Усі отримали корисне спілкування та обмін досвідом під час панельної дискусії. І головний результат – учасники надихнулися діяти у своєму місті або селищі.  Реформи відбуваються і впроваджуються саме зараз, тому саме від нашої активності залежить швидкість покращення життя у державі», – говорить Олексій Проноза регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Житомирі.

У другій частині присутні взяли участь у розробці плану впровадження реформ на місцях за форматом Волта Діснея. Усіх поділили на три групи: хтось спробував себе у ролі «Мрійників», хтось «Реалістів», інші ж «Критиків». Після чого презентували напрацювання та конкретні кроки, які мають сприяти якісним змінам.

АГ Житомира, марафон

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбуваються в 26 українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Марафони проходять в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).