У Національному авіаційному університеті відбулася презентація дебатного студентського клубу.
Спікерами заходу були регіональний активіст Олександр Ружицький та івент-менеджер Інституту «Республіка» Кирило Чехман.
Представники Інституту зібралися з юристами-першокурсниками щодо обговорення дебатних турнірів.
Учасники затамували подих, побачивши після представлення спікера з цигаркою в зубах. «Що він робить?» – промайнуло в голові. Далі, короткий «спіч» від Олександра щодо шкідливості куріння й залізний аргумент: «Справа не в цигарках, а у вашому ДНК». Отакої. Впевнено та виважено сказана теза. ДНК – це серйозно, не посперечаєшся. Проте, до чого тут це?! Залу оповила тиша. І допоки відбувався процес усвідомлення й аналізу почутого, спікер зізнався, – аргументи вигадані.
«Слова – велика сила, – зазначив Олександр, – вони формують та змінюють думки, мотивують та руйнують їх». Він пояснив, що на цьому прикладі він продемонстрував важливість дебатних турнірів. У чому суть?
Варто розібратися. Перед аудиторією постала впевнена в собі людина зі своїми поглядами та аргументами. Вільні жести, розмірений темп, спокійний голос та правильно підібрана його тональність – запорука успіху. Слова здавалися такими переконливими, що жоден не наважився замислитися над їх змістом. Бінго, справа зроблена. Адже тільки талановиті оратори керують масами.
Дебати – це переконання тих, хто слухає, проте в основі – саморозвиток. Активісти розповіли учасникам, як важливо володіти подібними навичками, й зізналися, що самі продовжують вчитися цьому. А страх і нервування перед публічними виступами – це норма, яка легко піддається виправленню. Фундаментом успішного виступу є спокій, проте й він справа наживна. Аби переконатися у цьому, спікери запропонували присутнім вийти на центр та розповісти аудиторії якусь історію з життя, адже саме на таких спічах просто тренуватися. Ти знаєш досконально тему, а отже, невимушено з’являється й впевненість.
Студенти не побоялися спробувати та вийшли до аудиторії. Дещо приборкавши хвилювання, розповідали історії та висловлювали свої думки щодо існування дебатних турнірів. «Важливо мати впевненість і зробити перший крок», – говорять першокурсники.
Присутні дійшли висновку, що це вагомий проект, а брати участь у подібному цікава й зовсім не марна справа.
Після тренувальних вправ, редставники Інститут «Республіка» розповіли про формати проведення дебатних турнірів й зауважили, що тримають курс й на інші навчальні установи.
«Буде три формати: засіданя дебатного клубу; тренінги, на які запросимо тренерів і вправних ораторів з ІР, а також людей, що брали участь у подібних турнірах та досягли успіхів. Також всі зустрінуться з тими, хто запалює словами серця людей як всеукраїнського рівня, так, з часом, думаю, й міжнародного. І третій етап – дебати, адже засідання дебатного клубу без дебатів неможливі. Презентацію почали з першокурсників-юристів в межах НАУ, але плануємо «йти» далі університетом. Ще в нас є ініціатива в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова»», – говорить Олександр.
На завершення, представники Інституту зробили невеличкі подаруночки активним та запросили усіх взяти участь у дебатному турнірі, розповівши, що через тиждень вже планують перше засідання.
«Для кожного оратора важливо, аби його аудиторія була жвавою й реагувала на його слова та дії. Власне, мені було класно побачити готовність до дій, активність і бажання висловлювати свої думки. Було круто побачити тих, хто не побоявся й вийшов, виступив», – зауважує активіст.
«Висловлюю слова подяки від дирекції нашого інституту за проведений захід Кирилу та Олександру, оскільки дебати – це одна зі складових в подальшому для працевлаштування та вдалих виступів перед аудиторією. Зустріч сподобалася, адже спікери розповіли про те, як будувати промову, правильно говорити, побороти страх. Тому, дійсно, дебати від Інститут «Республіка» – це один з осередків задля вмінь та навчання студентів щодо гарної та вдалої промови. Студенти зацікавилися і запевнили, що братимуть участь у дебатних турнірах», – поділилася враженнями заступниця директора Навчально-наукового юридичного інституту Аліса Логвиненко.