24 квітня в Ужгороді відбулася публічна консультація за участі заступника представників Міністерства охорони здоров’я України Олександра Лінчевського. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть українські лікарі.

ІР МОЗ пу

На публічній консультації Міністерство охорони здоров’я України презентувало концепцію ліцензування лікарів і впровадження безперервного професійного розвитку. Також  разом з лікарями МОЗ України були обговорені ключові аспекти змін:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.
  • Напрацювання консультації будуть враховані в процесі підготовки відповідного законопроекту.

МОЗ ІР ПК

Найбільш дискусійним питанням було критерії відбору членів Лінцензійної ради. Побідні обговорення вже відбулися в Києві, Львові. Наступні консультації будуть в Рівному, Вінниці, Сумах, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Одесі. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

ІР МОЗ пк Уж

Детально про публічні консультації щодо впровадження професійного ліцензування:  HTTPS://BIT.LY/2WRH6GZ

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).