Протягом січня-лютого ВІ «Актина Громада» в межах діяльності Інституту «Республіка» налагоджує співпрацю з міськими радами шляхом підписання Меморандуму про співпрацю. Дану діяльність активісти проводять під час реалізації проекту «Задай курс владі». Таким чином, сторони заявляють про намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи з метою залучення громадян, аби впроваджувати пріоритетні цілі, котрі прописані у стратегіях розвитку міста.

ЗКВ, проміжні результати

Також регіональні координатори спрямовують діяльність на підвищення обізнаності громадян про інструменти прямої демократії, активізацію населення та залученість до участі в прийнятті рішень на місцевому рівні.

Зокрема, подовжений проект «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.

Станом на 14 лютого Меморандуми підписані в Добропіллі, Дрогобичі, Жмеринці, Запоріжжі, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львіві, Полтаві, Рівному, Скадовську, Ужгороді, Хмельницькому.

Публічні консультації з громадянами стартували в Полтаві, Дрогобичі та Скадовську. На фінальній стадії запуску – Добропілля та Зіньків. Що ж до публічного звітування міських голів, то мери Кам’янця-Хмельницького та Жмеринки готові до спілкування з громадянами.

Нагадаємо, що в межах проекту ми маємо на меті:

  1. Сприяти побудові діалогу та налагодження співпраці між владою та громадою через запровадження публічних консультацій та формування пріоритетів розвитку міст.
  2. Заохотити мерів міст стати більш відкритими до громадян та звітувати перед населенням за допомогою онлайн-трансляції на ТБ і радіо.
  3. Підвищити мотивацію та впевненість у власних силах  щодо впливу на прийняття рішень за допомогою діяльності мережі «Активної Громади» та міні-грантів інноваційного фонду.