Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.02 – 11.03.18

м. Рівне

У Рівному розпочав свою діяльність клуб «Активної Громади». Зустрічі відбуваються щочетверга.

Під час зустрічей планується обговорення важливих питань розвитку міста та громади. Кожен зможе висловити думку з приводу певної ідеї чи проекту, запропонувати свій шлях вирішення проблеми.

Серед тем, які уже піднімалися, – питання публічних консультацій, говорили про їх суть та користь. Також обговорювали теми виборчого законодавства і виборів у цілому, «Громадський бюджет або бюджет участі» – що це таке, в чому його важливість.

Клуб Активної Громади

Клуби «Активної Громади» у містах – це формат роботи, націлений на обговорення ідей щодо розвитку міст та їх упровадження.

«Запрошуємо взяти участь депутатів місцевих та обласних рад, помічників депутатів, громадські організації, експертів, активних громадян, представників бізнесу та всіх, хто хоче розвивати та реформувати своє місто. Ми прагнемо побудувати майданчик для комунікації між активними громадянами Рівного і представниками влади міста та області. Адже комунікація та взаємодія – завжди приносить користь і результати», – підкреcлила регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» Наталія Малиновська.

***

м. Дрогобич, Львівська обл.

28 лютого в Дрогобичі пройшла прес-конференція, присвячена старту публічної консультації. Дрогобич став одним із перших міст в Україні, де запрацював цей інструмент взаємодії громадян із владою.

Публічні консультації в Дрогобичі розпочалися з дискусійної теми, над якою представники міської ради і громади працюють вже протягом двох років. Це брендинг міста, що поєднує в собі дві складові – слоган та лого міста.

У 2016 році разом з агенцією з цифрового маркетингу Yedynka DGTL та за підтримки Туристично-інформаційного центру Дрогобича сформувалась робоча група. За результатами її роботи було ініційовано конкурс на кращий слоган міста. У результаті відібрали три найпопулярніші пропозиції.

Дрогобич

На публічну консультацію дрогобичан виноситься питання: «Який слоган найкраще презентує Дрогобич?». Серед варіантів пропонуються такі:

  1. Дрогобич – у ньому вся сіль!
  2. Дрогобич – аліґанське місто!
  3. Дрогобич – півтора міста!

Обраний слоган буде використовуватись на всій сувенірній продукції Дрогобича і під цим гаслом відкриється новий туристичний сезон у травні цього року.

Публічна консультація триває до 31 березня.

***

м. Дніпро

28 лютого у Дніпрі відбувся захід на тему «Електронна демократія. Інструменти участі».

Проводив захід регіональний комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада» Дмитро Твердохліб. Тренінг поступово перейшов у лекційно-дискусійний формат, в якому комунікація з учасниками була ефективнішою.

Учасники розглядали поняття електронної демократії та інструменти участі громадян у прийнятті рішень на локальному й державному рівнях, а також вплив цих інструментів на розвиток демократії.

дныпро

Найцікавішим виявився блок про такі інструменти, як електронні петиції, звернення та консультації з громадськістю. Саме на їх прикладі учасники обговорювали необхідність та релевантність публічних консультацій на місцевому рівні.

Тренер також навів чимало прикладів інструментів електронної демократії західних країн.

Учасники тренінгу схвально відгукнулися про захід.

«За ігнорування звернення повинна бути суттєва відповідальність. Бо я можу написати звернення, але ж яка вірогідність, що відповіддю не буде формальна «відписка» або й зовсім ігнорування самого звернення?» – зауважив один зі слухачів, Микола Шевченко.

«Інформація про депутатів, хто і за що голосував, має бути відкритою, – підкреслив Артем Тарновський, – щоб виборці могли побачити, чи відповідають дії народного обранця програмі та обіцянкам, які той давав виборцям. По-іншому не промоніториш».

«Інформація була цікавою. Не знала, що у нас існує затверджений Кабінетом Міністрів України документ про Концепцію розвитку електронної демократії», – підсумувала Марія Токар.

***

м. Кремінна, Луганська обл.

1 березня у м. Кремінна регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Дмитро Бондаренко провів презентацію посібника «Інструментарій для громадян» в інтерактивній формі «Брейн-ринг». У заході взяли участь учні Кремінського професійного ліцею.

В учасників заходу була можливість дізнатися про інструменти, які допомагають підвищити рівень обізнаності громадян та згуртувати їх навколо проблем, які виникають у громаді.

кремінна

У «Брейн-рингу» взяли участь три команди. Кожна команда складалася по чотирьох учнів. Гра проходила у два тури. Переможцем стала команда «Баланс».

Також під час заходу координатор розповів про проект «Право вибору» і анонсував інформацію про майбутній дебатний турнір.

***

м. Южне, Одеська обл.

1 березня у м. Южному відбулося підписання Меморандуму про співпрацю в рамках проекту «Активна Громада: право вибору», який втілюється Інститутом «Республіка». З одного боку, Меморандум підписав місцевий регіональний координатор ВІ «Активна Громада», з іншого – директор Южненської загальноосвітньої школи №1 Олена Баранецька.

южне

Головною метою Меморандуму є налагодження співпраці та здійснення спільних заходів задля залучення молоді до прийняття рішень на місцевому рівні, а також включення до фахових обговорень упровадження актуальних реформ в Україні.

Вже не перший рік представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному проводять дебати між старшокласниками місцевих навчальних закладів. Цей рік не є винятком. Незабаром дебати відбудуться знову. Переможці місцевого турніру матимуть змогу взяти участь у Всеукраїнському дебатному турнірі, котрий проходитиме у м. Києві.

***

м. Полтава

Триває публічна консультація на Полтавщині. Це перша область України, де стартували публічні консультації за ініціативи Полтавської обласної ради та в межах кампанії, яку реалізує Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка».

На Полтавщині громадськість міркує, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». Серед можливих варіантів – Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода. Тож полтавці висловлюють свої думки з цього приводу. Станом на 7 березня до публічної консультації долучилося 5107 небайдужих громадян. Думки активістів на сьогодні розподілилися таким чином:

  • за Івана Мазепу – 1991
  • за Миколу Гоголя – 1323
  • за Івана Котляревського – 983
  • за Григорія Сковороду – 446
  • за Симона Петлюру – 364

2-1

Публічна консультація триває до 31 березня 2018 року.

***

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

10 березня в м. Кременчук Полтавської області відбувся виїзний дебатний турнір «ЗМІНЮЙ!СЯ». Мета – розвивати у дівчат-учасниць проекту критичне мислення та вміння аргументувати свої думки, а також залучення їх до створення дебатного руху за британською парламентською системою у Горішніх Плавнях та районі.

Співоргазітором заходу була ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні.

Цей турнір став завершальною активністю чотиримісячного проекту з розвитку дівочого лідерства «ЗМІНЮЙ!СЯ», у якому взяли участь 18 дівчат з м. Горішні Плавні та с. Дмитрівка – представниці всіх місцевих навчальних закладів.

- DSCF8965 - копия

Кубки та дипломи за І місце отримали Катерина РАДЧЕНКО та Дар’я ПРОХОРОВИЧ, які грали за ЗОШ І-ІІІ ст. №6. Дипломи за ІІ місце отримали Анастасія ГНАТЮК і Валерія ШАХМАН (ЗОШ І-ІІІ ст. №1), а за ІІІ місце – Анастасія ДРОЗД й Аліса ХИЖКІНА (СЗОШ І-ІІІ ст. №4 із поглибленим вивченням англійської мови). Кубок та диплом «Краща спікеркаДебатного турніру «ЗМІНЮЙ!СЯ» отримала одна з переможниць турніру Катерина РАДЧЕНКО.