За перший тиждень навчальних семенарів тренери зустрілися з близько 800 полтавськими школярами.

Перший навчальний семінар у межах проекту відбувся 8 квітня. Голова громадської організації «Центр розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро розповіла, що даний проект розрахований на учнів старших класів, а також на студентів перших та других курсів.

Майстерня активної молоді 1

– У проекті візьмуть участь близько півтори тисячі юнаків та дівчат нашого міста. Метою проекту є посилення залучення, ініціативності та участі молоді м. Полтава до публічного життя в сфері прямої демократії, зокрема, бюджету участі по впровадженню змін в громаді.

Проблема в громаді

Низька активність та залучення молоді до прийняття рішень органами місцевого самоврядування м. Полтава, низька ефективність взаємодії органів влади з громадськістю призводять до низки проблем, які не вирішуються. Одним із ефективних способів позитивно змінити цю ситуацію – якісне громадянське виховання молоді не лише в галузі знань, а і в сфері взаємовідносин «неурядовий сектор – влада – бізнес».

Майстерня активної молоді

Концепція проекту

«Майстерня активної молоді» спрямована на посилення залучення, ініціативності та участі молоді м. Полтава в публічному житті міста у сфері прямої демократії, зокрема бюджету участі, та впровадження змін в громаді. Проектом передбачається проведення інформаційної кампанії для учнівської та студентської молоді м. Полтава віком від 15 до 20 років щодо участі громадян у процесі прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування в два етапи. А саме проведення 30 семінарів для 1500 учнів старшої школи та студентів І-ІІ курсів п’яти ВНЗ міста – І етап, та три одноденних тренінги, спрямованих на розробку проектів розвитку громади міста Полтава в рамках «Бюджету участі 2019» – ІІ етап.

У результаті навчання команди напрацюють як мінімум 30 проектів. Учасники подадуть їх в межах вищезазначеної програми у 2019 році, після чого поширять інформацію та проведуть агітацію серед полтавців за власні проекти.

Майстерня активної молоді.jpg2

Після розробки проектів учасники оберуть менторів для проведення консультацій щодо удосконалення та коригування проектів. Так званий менторський супровід, наданий профільними ГО, депутатами та спеціалістами структурних підрозділів Полтавської міськради, забезпечить якісну підготовку та впровадження на місцях в разі перемоги після загальноміського голосування.

Ініціатором проекту та організатором інформаційних семінарів виступила ГО «Центр розвитку та співпраці громад».  «Майстерня» реалізовується за підтримки ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI), а також за сприяння КО «Інститут розвитку міста» та Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради.