Третій Регіональний дебатний турнір з політичних реформ від Інституту “Республіка” відбувся у ЧДТУ 12 квітня.
Організатором виступила ГО “Інститут “Республіка”, фінансовим партнером – “McLaut”, а організаційними партнерами – Молодіжний ресурсний центр та ЧДТУ.
Організаційні питання також вирішували координатори ВІ «Інститут «Республіка» у Черкасах Марина Гур‘янова та Руслан Травкін.
«Радію з того, що маю честь та можливість організовувати Дебатний турнір між студентською молоддю Черкас вже другий рік поспіль. Знаю, наскільки важливо вміти відстоювати свою позицію, як в політичному житті, так і в бізнесі. Радію з того, яка в нас молодь – активна, розумна, цілеспрямована. Ми також вдячні за те, що цей турнір підтримав наш черкаський інтернет-провайдер “McLaut”. Це дало змогу провести турнір на високому рівні. До речі, звернулась з допомогою до трьох черкаських компаній, – не відмовив ніхто. Це не може не радувати. Це говорить про те, що бізнес готовий долучатися до громадських ініціатив та підтримувати такі активності, як студентські та шкільні дебати», – зазначає Марина Гур’янова.
Із вітальним словом та презентацією Інституту “Республіка” виступила Олександра Скиба, заступниця голови Правління Інституту “Республіка” Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”.
«Сьогодні у нас є можливість почути думки молоді: як вони бачать зміни у виборчій, антикорупційній системі; як, на їхню думку, повинні створюватися і взаємодіяти політичні партії», – зазначила Олександра Скиба.
Згодом з презентацією про політичні реформи виступив політичний експерт Микола Макуха.
У дебатній битві зійшлися студенти трьох вищих навчальних закладів Черкащини – Черкаського державного технологічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаського державного бізнес-коледжу. У загальному між собою змагалися 16 команд.
Команди проявили високу обізнаність, спираючись на проект закону Виборчого кодексу, ЗУ «Про вибори Президента України», дослідження з різних тем політичних реформ. Студенти дебатували щодо тем виборчої реформи, державного фінансування політичних партій, електронних декларацій.
У фіналі гра відбувалася за темою: «Ця палата має запровадити електронне голосування на президентських виборах». Інтелектуальні битви проводилися за британським форматом.
Переможцями третього Регіонального дебатного турніру з політичних реформ стали студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького – Єлизавета Циганик та Максим Попов. Саме вони представлятимуть місто Черкаси на Національному дебатному турнірі в місті Київ.
Також нагородили і кращого спікера Регіонального дебатного турніру-2019 – студента ЧДТУ Володимира Півненка.
«Усе наше життя пов’язано з тим, аби когось переконувати і щось доводити. Тому ми спокійно відносилися до процесу, адже нема нічого страшного в тому, щоб аргументувати свою думку», – зазначив Володимир Півненко.