Із 64 депутатів Одеської міськради подали свої звіти лише 31 депутат, виконавши свій прямий обов’язок – прозвітуватися перед виборцями за роботу. Інші ж 33 обранці так і не прозвітували про свою діяльність перед виборцями за більш, ніж рік служіння народу, серед них й секретар Одеської міської ради. Саме вони можуть стати першими в міськраді, кого лишать депутатства  за бажанням виборців.

Загалом, в Одесі 48,44% депутатського складу міської ради прозвітувало та оприлюднило показники своєї діяльності. Інших «ластівок», а саме 33-х обранців, можна відправляти у вільний політ за порушення ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Адже звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, а можна й частіше, якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення.

Зазначемо, що в 2017 році в Одеській міській раді з’явилося два нових депутати, які замінили своїх колег – Ольга Квасніцька (8 лютого 2017 року) та Сергій Голдаков (14 червня 2017 року). Їх звіти за 2017 рік відсутні, оскільки не пройшов рік їхньої каденції.

Інші обранці, члени політичних партій, прозвітували наступним чином: безпартійні – 11 звітів з 26, «Опозиційний блок» – 6 із 9, «Солідарність» – 4 з 11, «Довіряй ділам» – 7 із 15, «Українська морська партія» – 2 з 2, «Самопоміч» – 1 з 1.

одеса

Не прозвітували перед виборцями:

14 – Безпартійних (Дмитро Вишянков, Олександр Захаров, Василь Ієремія, Олексій Кісловський, Андрій Кісловський, Микола Крикливий, Олександр Матвєєв, Ілля Мозолєв, Андрій Неугодніков, Дмитро Пеструєв, Вадим Підгородинський, Сергій Страшний, Вадим Терещук, Андрій Терновський);

3 – представника «Опозиційного блоку» (Вячеслав Беженар, Олександр Горін, Віктор Новак);

6 – «Солідарності» (Володимир Варещенко, Денис Григор’єв, Іонов Петро, Віктор Наумчак, Олена Фокіна, Олексій Потапський);

8 – «Довіряй Ділам» (Олександр Олександрочкін, Денис Балух, Людмила Варавва, Валентин Гапуніч, Володимир Кірєєв, Ірина Куценко, Тетяна Плаксій, Олександр Шеремет).

Слід зазначити, що невиконання депутатом зобов’язання звітувати є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». А оскільки вже пройшов більше, ніж рік з моменту обрання переважної більшості депутатів, протягом якого було заборонено їх відкликати, то перші «ластівки», які не подали звіти, можуть втратити мандат за бажанням виборців.

Хочемо зауважити, що ми не можемо однозначно стверджувати про незвітування 33 депутатів. Можливо, вони оприлюднювали свої звіти в пресі чи інших Інтернет-ресурсах, проте знайти їх не вдалося. А отже, й одесити не мають змоги ознайомитися з результатами діяльності депутатів.

Аналізуючи звіти, які були доступні на офіційному сайті Одеської міської ради можна зробити висновок, що народні обранці перш за все приділяли увагу допомозі мешканцям свого округу: ремонтували дороги, дахи будинків, обрізали дерева та організовували масові заходи.

Загалом за 2017 рік депутати прийняли близько 8 000 мешканців Одеси та провели понад 300 зустрічей на своїх округах. До органів та установ народні обранці спрямували понад 4000 звернень з метою вирішення проблем, які хвилюють їх виборців.  

Нагадаємо, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»  обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту,  зауважень  і  пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення,  дані  депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Примітка. Дані, на основі яких було зроблене дослідження, взяті з офіційного сайту Одеської міської ради станом на 26 червня 2018 року. На офіційний інформаційний запит щодо надання звітів депутатів Одеської міської ради за 2017 рік від ГО «ВГО «Інститут Республіка» Одеська міська рада відповіла, що «збір та зберігання звітів чинним законодавством не передбачено».

Запитання щодо даних можна надсилати за адресою: InstituteRespublica@gmail.com