Під час Марафону одесити визначали свою роль у просуванні національних реформ.

Одеса стала дванадцятим містом з 30, в якому відбувся Марафон «Роль громадян у політичних реформах». Участь у заході брали представники різних організацій з метою підвищити зацікавленість громадян з даних тем. Зокрема, увага приділялася основним на сьогодні політичним реформам: антикорупційній, реформі політичних фінансів і виборчій.

Одеса марафон АГ

– Ключовий момент даного марафону і всіх інших заходів, які ми проводимо — це акцент саме на участі громадян у просуванні реформ. Тобто, як можуть одесити допомогти політичним реформам стати більш дієвими. Сьогодні про це ми будемо говорити як з представниками аналітичних центрів, так з представниками громадських різних організацій, громадянами і представниками політичних партій, –  з вітальним словом розпочала Олександра Гліжинська, заступниця голови Інституту «Республіка».

Перша частина марафону проходила у форматі дискусії, де говорили про стан впровадження реформ на сьогодні. Також, одною з цілей марафону було створити діалог між громадянами, політичними партіями та депутатами України.

 Анатолій Бойко, голова  «Комітету виборців України» в Одеській області

Я б сказав, що в першу чергу це прикладний захід. Завдання марафону нагадати лідерам громадської думки про актуальність реформ, вислухати думки, створити суспільний резонанс в підтримку того, щоб все ж таки ці реформи відбулися, адже на моє переконання, є наріжні реформи, вони вкрай потрібні. І саме ступінь опору цих реформ підтверджує їх важливість. Вони змінюють правила гри, а ті хто зараз при вдалі, нажаль, цих змін не бажають.

Одеса марафон

Друга частина марафону проводилася у форматі Волта Діснея. Учасники поділилися на групи «мрійники, реалісти та критики» і кожна обговорювала політичні реформи, які можуть бути впроваджені в Одесі. Учасники опрацювали саме план за цими різними критеріями та намагалися відповісти на питання: як же пришвидшити реформи та  зробити їх такими, щоб вони дали результат.

Заміра Саідова, аналітик Центру «Ейдос»

Ми разом із колегами моїми з Центру «Ейдос» аналізуємо звіти, які публікуються сьогодні на сайтах НАЗК. Слідкуємо за тим, як витрачаються бюджетні кошти, які є доходи у партій, які видатки, робимо аналітику і намагаємося здійснити такий громадянський контроль над впровадженням цієї реформи. Тому що сьогодні у партій, за даними двох років, найбільшими видатками є саме видатки на пропаганду. Ні для кого не секрет чому так: ідуть вибори і партії максимально вкладають бюджетні кошти.

Марафон АГ Одеса

Тарас Шамайда, координатор руху «Простір свободи»

Від того, яка буде виборча система в Україні, значною мірою залежить наше майбутнє. Через виборчу систему громадяни можуть безпосередньо впливати на владу. Нині діє система, яку запровадив Янукович, змішана система, мажоритарно-пропорційна. У ній є, як вади мажоритарних округів, підкуп, фальсифікації, так і вади партійних списків. Партійні вожді розставляють кандидатів, продають місця в списку і не дають виборцям можливість вибору. Наша місія включити активніше суспільство в те, щоб вони все-таки вимагали від своїх депутатів голосувати за те, за що вони підписувалися.

Марафон АГ Одеса

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує алгоритм дій, що слугуватиме компасом для імплементації реформ на місцях.

Джерело: ГЛАС 

Примітка. Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).