Результати четвертої публічної консультації оприлюднили в Ужгороді.

До 25 жовтня включно тривала публічна консультація, під час яких Ужгородська міська рада цікавилася думкою містян, які дерева садити на пішохідній оновленій частині площі Шандора Петефі.

Було запропоновано 6 видів дерев: ліквідамбар смолоносний або амброве дерево; золотий дощ звичайний; клен гостролистий; кельрейтерія волотиста, золотий дощ волотистий, хибне мильне дерево; каркас західний або залізне дерево, кам’яне дерево; сакура.

Узяли участь 1258 людей. За ліквідамбар смолоносний віддали найбільше – 419 – голосів, за сакуру – 379 голосів, 222 – за клен гостролистий, це трійка лідерів голосування.

321654987

Тож, враховуючи побажання ужгородців, на площі Шандора Петефі, висадять ліквідамбар смолоносний (амброве дерево).

1

Нагадаємо, що це за рослина. Ліквідамбар смолоносний або ж амброве дерево вирізняється великим (до 20 см), яскраво-зеленим пальчастолопатевим листям, ззовні схожим до деяких видів клена. Особливо привабливе дерево восени, коли листя набуває темно-пурпурового, або фіолетово-коричневого, жовтогарячого, винно-багряно-червоного забарвлення. Нарости кори надають йому фантастичного вигляду і прикрашають дерево взимку.

Це світлолюбна рослина, стійка до міських умов. Може вирости заввишки 10-20 м, крона пірамідальна до 6-12 м шириною, тривалість життя – до 100 років.

Джерело: Ужгородська міська рада

Зазначимо, що публічні консультації з громадянами впроваджуються Інститутом “Республіка”  спільно з місцевими радами. Уже три такі обговорення було проведено в Ужгороді, і громадяни висловлювали своє бачення розв’язання проблеми.

Варто зазначити, що в результаті першої консультації в Ужгороді, що стосувалася підсадки дерев поруч з каштанами на Київській набережній, будуть висаджувати двох лідерів консультації – і клен, і гінкго білобу.

Ініціатива впроваджується в межах проекту «Задай курс владі» ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка».

Довідка.  Проект «Задай курс владі» проваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).