У Кропивницькому завершилася четверта публічна консультація.

Майже два тижні містани обирали: Які дерева варто висаджувати весною в Кропивницькому? 1. Вербу. 2. Клен гостролистий.
3. Липу. 4. Каштани. 5. Катальпу.

Регіональний координатор «Активної Громади» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян під час прес-конференції у міській раді повідомив, що публічна консультація проводилася з 2 по 12 квітня поточного року. Він також подякував громадянам, які  брали в ній участь,   керівництву міської ради за співпрацю та нагадав за врахування думки громади при прийнятті управлінських рішень.

А. Стоян

Визначення  пріоритетного варіанту відбувалося за допомогою залучення містян використати електронний сервіс «Ваша Думка», вибору варіанту шляхом надсилання СМС повідомлень. Також можна було обрати на офіційному веб-сайті міської ради у створеній рубриці  «Публічна консультація».

Отже, результати публічної консультації (всього 535 учасників):

  • 37 % (198 голосів) за те щоб у місті висаджувати липу;
  • 27% (147  голосів) за катальпу;
  • 23% (121 голос) за клен гостролистий;
  • 10% (56 голосів) за каштани
  • за вербу 2% (13 голосів).

Результати ПК-4, Кропивницький

Також ще під час проведення консультації, мешканці міста висловлювали думку щодо висадки кількох видів дерев. Адже кропивничанам до вподоби не один варіант, що був представлений на вибір, а кілька одразу. Оскільки обрати можна було лише один, у коментарі під постами у Фейсбуці мешканці міста писали ще й про інші дерева, які б вони хотіли бачити на вулицях.

«Публічна консультація – це простий та доступний для всіх інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Тому міська влада у співпраці з Інститутом «Республіка» надалі буде використовувати цей механізм», – зазначила начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради міста Кропивницького Оксана Горбенко.

Зазначимо, що публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).