Креативні заходи, дебати, професійний розвиток та експрес-тренінги – це далеко не все, що отримали громадські активісти на Форумі Активних Громадян.

23 грудня  у Київі відбувся Національний захід, який зібрав понад 130 осіб – активістів, представників громадських організацій, ОСББ, ОСН, політичних партій та органів місцевої влади, а також журналістів з різних куточків України. Унікальний формат «баркемпу» – учасники самостійно обирали для себе навчальні та креативні сесії від провідних експертів громадських, державних та міжнародних організацій – дав можливість кожному отримати максимум корисної інформації.

01
2
Розпочався захід з вітального слова організаторів Форуму – Олени Боцко (Національний демократичний інститут міжнародних відносин), Інни Борзило (Центр UA) та Олександри Скиби (Інститут «Республіка»). Після чого, активісти обрали тренінг за вподобанням. Організаторами було підготовлено понад 30 сесій у рамках 4-х навчальних панелей:

  1. Креативні заходи: форум-театр, ігри-моделювання, арт-активізм, розробка слоганів за форматом Люша;
  2. Дебати за темою: «Участь громадян у національних реформах»;
  3. Професійний розвиток: моніторинг органів влади, розробка стратегії міст, Е-демократія, робота з волонтерами тощо;
  4. Експрес-тренінги для громадян: «Громадські слухання», «Місцева ініціатива», «Електронні петиції», «Повноваження органів місцевих рад» тощо.

4

_dsc0201

Спікери й лектори Ірина Федорів, Віталій Гліжинський, Сергій Слинько, Рустам Ергешов, Анатолій Стоян, Андрій Єременко, Юрій Лісовський, Алла Мельничук, Дарія Тижбіряк, Лариса Мельник, Орися Харитонюк, Андрій Савін, Микола Яцков, Анастасія Ращенко, Віта Думанська, Юрій Середа та інші у формі ігор та практичних завдань заряджали учасників активізмом протягом усього Форуму.

_dsc0157

1

Важливо зазначити, що кожен міг вільно пересуватися й обирати сесію, що дало змогу взяти участь у різних лекціях та заняттях. Крім цього, на одній з панелей активісти залучали до експрес-навчань людей просто з вулиці. Таким чином, 26 небайдужих киян змогло відчути активізацію на собі.

3

11

За словами учасників, захід зумів об’єднати людей з різними смаками, але з єдиною метою – змінити країну на краще.

«Дякуємо організаторам Форуму Активних Громадян за оригінальний формат, теплу невимушену атмосферу, багацько корисної інформації та шалену концентрацію на метрі квадратному активних, свідомих та позитивних громадян, які не тільки ділилися досвідом, а й надихали одне одного на нові дії та звершення», – поділилася емоціями Інна Лелюх, представник ВІ «Активна Громада» в м. Черкаси.

Також протягом заходу також відбувалася фінальна битва між дебатерами з різних міст, які попередньо брали участь у грі у своєму населеному пункті. З 12 команд перемогу вибороли Богдана й Руслана Бондаренко з м. Суми.

6

Наприкінці Форуму найактивніші отримали призи й солодкі подарунки, а головне – нові  знання та вміння.

Наступного дня, 24 грудня активісти, волонтери та координатори «Активної Громади» взяли участь у  навчальних сесіях – командотворенні та плануванні діяльності на 2017 рік.

Примітка. Захід відбувся завдяки Національному демократичному інституту міжнародних відносин, Інституту “Республіка” та Центру UA за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, Уряду Канади та Національного  фонду на підтримку демократії.