Основи роботи з владою, залучення громадян до всеукраїнських кампаній, робота з владою на досвіді адвокаційної кампанії #Кірпічка, робота з мерами та політпартіями (приклади успішного звітування кампанії «Стеж за грошима») – це далеко не все, що почерпнули активісти з різних куточків України під час заходу.

Протягом 27-28 січня у форматі інтерактивних семінарів та ігор відбувся тренінг «Побудова багаторівневого діалогу з виборчої реформи: робота з громадянами та владою», під час якого експерти та спікери Інституту «Республіка» та Центру UA ділилися власним досвідом.

4ааа

5ааБлизько 30 активістів навчалися залучати громадян до суспільно-політичних процесів прямо з вулиці; розробляти інформаційні кампанії для проектів; відстоювати власні інтереси, виступаючи в ролі влади та громади. Крім цього, вони отримували корисні поради щодо адвокаційних програм, створювали меморандуми про співпрацю з владними структурами та розробляли комунікаційні стратегії.

«Кожен з учасників тренінгу повіз додому велику пригорщу активної наснаги, щоби передати її іншим! А кожен із тренерів наскільки відповідально підійшов до своєї місії, що інколи їх не можна було переслухати», – говорить модератор заходу, помічник координатора ВІ «Активна Громада» в м. Черкаси Інна Лелюх.

6ааа

3аа

Унікальним цей тренінг став також завдяки тому, що спікери – Олександра Скиба, Віталій Гліжинський, Сергій Слинько, Віта Думанська, Микола Яцков, Рустам Ергешов, Віталій Світлик, Олег Черненко, Дар’я Тижбіряк, Олександра Криворучко та ін. – представляли реальні проекти й історії, що вже впроваджені та мають результати в різних областях. Крім цього, інтерактивний формат змушував учасників групуватися, об’єднувати зусилля, домовлятися між собою, тобто відбувалася постійна комунікація та побудова багаторівневого діалогу.

«Тренінг був феноменальним! Я відкрив для себе багато нового, і вже активно застосовую знання на практиці. Величезна подяка: організаторам, спікерам, учасникам – за ці дні ми стали справжньою сімєю. З нетерпінням очікую найближчої зустрічі», – зауважив один учасників Павло Власюк.

2аа

1аа

Нагадаємо, що подібні заходи вже не вперше реалізовуються для громадських активістів по всій Україні. Організаторами були – Національний демократичний інститут міжнародних відносин, Інститут «Республіка» та Центр UA, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Уряду Канади.