Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 23.01. – 31.01.

 м. Добропілля

23 січня

«Активна Громада» Добропольщіни виходить на новий рівень співпраці з міським керівництвом Добропілля. 23 січня було підписано Меморандум про співпрацю з Добропільською міськрадою. Цим символічним кроком керівництво Добропілля з однієї сторони і Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка» з іншої заявили про прагнення співпрацювати у сфері розвитку політико-культурного активного суспільства в Україні та захист проявів демократії.

Добропілля 31

Також, завдяки давній співпраці з колективом Центральної міської бібліотеки, у «Активної Громади» в м. Добропілля з’явилася можливість обладнати інформаційний куточок в приміщенні ЦБС. Символічним стала поява робочого місця регіонального координатора ініціативи саме в «Куточку Європи», організованому бібліотекарами в одному з читальних залів. Саме тут активісти будуть проводити інформаційні години та публічні заходи, на яких, зокрема, обговорюватимуться особливості майбутньої реформи українського виборчого законодавства. Крім того, відтепер тут будуть постійно доступні для всіх відвідувачів бібліотеки корисні матеріали про важливі суспільні і політичні процеси, що відбуваються в Україні.

 

 

м. Богуслав, Київська обл.

24 січня представники ВІ «Активна Громада» підписали Меморандуми про співпрацю з місцевою громадською організацією «Буслав Січ» та з районним осередком політичної партії «Сила Людей» у рамках проекту «Активна Громада: право вибору».

Богуслав

Також регіональний координатор ініціативи домовилася про презентацію проекту на найближчій зустрічі міжфракційної групи депутатів міської ради «Прозора Рада». Таким чином, сторони обговорили важливість виборчої реформи і необхідність просвітницької роботи з населенням щодо виборів, як одного з основних механізмів демократії.

 

 

м. Зіньків, Полтавська обл.

24 січня відбулася зустріч регіонального координатора ВІ «Активна Громада» Лариси Мельник із волонтеркою Полтавського об’єднання «Команда небайдужих» Ганною Литовець.  Під час спілкування координатор розповіла про плани та перспективи Ініціативи на 2017 рік, зокрема про проект «Активна Громада: право вибору», який націлений на підвищення політичної просвіти громадян та залучення їх до дискусії про виборчу реформу.

Зіньків 31

За словами пані Лариси, завжди набагато легше знаходити спільну мову з людьми, які мають активну життєву позицію й не стоять осторонь суспільних процесів. Таким чином, сторони домовилися про спільні заходи в рамках зазначеного проекту. Крім цього, Ганна Литовець працює завідувачем бібліотеки опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів». Тому, це місце стане ще одним куточком для розповсюдження інформаційних матеріалів щодо виборчої реформи та видання «Наші Вісті».

 

 

м. Кропивницький

24 січня тонкощів діалогу навчали жінок – активістів з Кіровоградщини на тренінгу «Навички ефективної комунікацій, успішні презентації» в рамках проекту «Жінки – 50% успіху України», участь в якому взяв координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян.

Кропивницький 31

Під час публічного заходу  учасники спілкувалися з президентом Кіровоградської асоціації «Громадські ініціативи» Любов Лук’янцевою (організатором тренінгу) та депутатом Кіровоградської міської ради від БПП «Солідарність» Валентиною Яремчук про суттєвий потенціал, які мають жінки в місцевій політиці. Також підняли тему про співпрацю сторін щодо підвищення політичної просвіти громадян, залучення їх до дискусії про виборчу реформу тощо.

 26 січня регіональний координатор ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» Анатолій Стоян підписав Меморандуми про співпрацю з навчальними закладами міста. Як зазначає активіст, спільна робота з Кіровоградським національним технічним університетом, Кіровоградським інститутом розвитку людини, Кіровоградським інститутом МАУП та Кіровоградською центральною міською бібліотекою дасть змогу сторонам здійснювати спільні заходи з метою залучення молоді до прийняття рішень на місцевому та національному рівнях. Також це сприятиме включенню молоді до фахових обговорень впровадження актуальних реформ в Україні, зокрема виборчої системи.

Кропивницк 31

 

 м. Южне, Одеська обл.

24 січня представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному завітали до місцевих навчальних закладів з метою підписання Меморандуму про співпрацю. Активістам вдалось поспілкуватися із адміністрацією НВК «Южненська Авторська експериментальна спеціалізована загальноосвітня школа-комплекс» та загальноосвітнім закладом «Южненська загальноосвітня школа №1». Із директорами закладів Надією Гузик та Ольгою Вербою координатор ініціативи Андрій Коновалов обговорив необхідність виховання у підростаючого покоління активної позиції, небайдужості та важливості набуття знань у соціально-політичних сферах, особливо в процесі реформ у країні.

Також регіональний координатор розповів про кампанію «Активна Громада: право вибору» та про необхідність підтримувати діалог із представниками влади (зокрема, використовуючи інструменти прямої демократії) задля вирішення наболілих проблем на місцевому рівні. Адміністрація шкіл із задоволенням підтримала ініціативу, а особливо пункт Меморандуму, котрий стосувався дебатів та круглих столів. Відтепер, активісти Южного матимуть змогу здійснювати спільні заходи для залучення молоді до прийняття рішень, як на місцевому, так і на національному рівні.

 

 

м. Рубіжне, Луганська обл.

20 січня відбулася перша інформаційна година ініціативи «Активна громада: право вибору» в м. Рубіжне. Представникам Громадської ради та громадськості було презентовано ініціативу: надано інформацію про ГО «Інститут Республіка», мету проекту, основні цілі та завдання, план дій. У заході також взяли участь представники поліції і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, які звітували перед громадськістю про свою діяльність. Символічно, що презентація відбулася у приміщенні Рубіжанського міськвиконкому, в якому зазвичай працювала окружна виборча комісія – орган, який підсумовує наслідки волевиявлення містян на виборах.

Джерело: Сегодня в Северодонецке

Рубіжне

25 січня координатор Інституту «Республіка» в Рубіжному Дмитро Бондаренко працював з громадянами у приміщенні міськвиконкому. Містяни, які прийшли за адміністративними послугами, поскаржитися чи просто на прийом до чиновників з інших питань, під час очікування, отримували інформацію про взаємодію з владою та інструменти впливу громадян. За словами активіста, деяким рубіжанам надана інформація додала впевненості і завзяття задля вирішення своїх проблем.

 

 

м. Херсон

23 січня регіональний координатор «Активної Громади» Херсона Римма Бараненко зустрілася з директором Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету Кіріяк Світланою.

Херсон 31Під час зустрічі домовились про співпрацю в рамках проекту «Активна Громада: право вибору»: організації та проведення спільних публічних заходів для студентів на базі технікуму.

Також сторони обговорили питання щодо поширення серед студентів поліграфічної інформації, яка стосується реформ в Україні та інструментів участі молоді в житті громади й країни в цілому. На завершення домовленість закріпили підписанням Меморандуму про співпрацю.

 

 

м. Харків

27 січня представники «Активної Громади» Харкова провели інформаційну годину у місті Дергачі Харківської області. Говорили про сучасну виборчу систему, децентралізацію державної влади та реформу місцевого самоврядування, а також про інструменти участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні.

У ході спілкування з громадянами, активісти з’ясували, що люди дуже мало поінформовані про сутність та зміст реформ в Україні. Поряд з цим, учасники дискусій фактично не знайомі з інструментами участі громадян у прийнятті управлінських рішень на місцевому рівні. Таким чином, у пригоді стали положення посібника «Інструментарій для громадян».

Харків 31

Цього дня активісти зустрілися зі співробітниками Дергачівської районної ради Харківської області (відділ з питань діловодства та звернень громадян). Поговорили про сутність та зміст останніх звернень громадян. Обговорили стан залучення громадськості до процесу прийняття управлінських рішень на місцевому рівні, про останні особливості процесів децентралізації державної влади, а також про введення системи електронного декларування доходів.

За результатами зустрічі, домовилися про проведення семінару для депутатів районної ради щодо роз’яснення особливостей електронного декларування, а також про подальшу плідну співпрацю у рамках виконання програмних завдань Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Харків31

28 січня на запрошення ініціативної групи громадян та представників депутатських корпусів сільських рад Первомайського району Харківської області, «Активна Громада» Харківщини разом з експертами Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провели навчальний семінар.

Хаарків31Тематика заходу стосувалася особливостей набуття сільськими та селищними радами повноважень з державної реєстрації прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. На сьогоднішній день в Україні відбуваються процеси реформування місцевого самоврядування та децентралізації державної влади. Центральним елементом цього процесу є заходи з добровільного об’єднання територіальних громад. Проте, якщо звернутися до самої ідеї та концепції децентралізації, то першочерговим завданням, яке перед нею ставилося – було максимально наблизити адміністративні послуги до населення та надати місцевим радам право розпоряджатися землями, зокрема за межами населених пунктів.

Як зазначив координатор Олександр Міщан, під час спілкування виявили перепони у цьому процесі. По-перше, спеціаліст, який би здійснював державну реєстрацію повинен мати вищу юридичну освіту, а у сільській місцевості таких осіб фактично немає. А по-друге, заробітна плата такого спеціаліста має виплачуватися з місцевих бюджетів, які є вкрай обмеженими.

Під час семінару активісти також роз’яснили місцевій ініціативній групі алгоритм набуття повноважень з державної реєстрації прав їхніми місцевими радами та домовилися допомагати експертно супроводжувати цей процес.