Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 18.01. – 23.01

м. Кропивницький

19 січня

Під час місцевих виборів в Україні 25 жовтня 2015 року та виборів, що пройшли в ОТГ, найбільше розчарувала молодь, представників якої зрідка можна було зустріти на виборчих дільницях у день голосування. Над цією темою розмірковували регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Анатолій Стоян разом із заступником начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Лідією Шатною. За словами активіста, молодь уже традиційно ігнорує вибори. Пасивність молодіжного електорату дивує та хвилює водночас. Адже виходить, що частині молоді байдуже, яке в неї буде майбутнє. Також частина юнаків і дівчат не цікавляться виборчим законодавством – вони сторонні спостерігачі реформ, що відбуваються в Україні.

Кропивницький 19

Під час дискусії сторони погодилися, що політичну просвіту студентської молоді необхідно здійснювати у нестандартній, інтерактивній формі, використовуючи новітню вітчизняну та іноземну методику. А також важливо залучати до цієї діяльності наукових експертів, депутатів, лідерів громадської думки та суспільно – активних студентів.

м. Черкаси

20 січня

Нещодавно в Черкасах розпочалося оцінювання проектів на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. До складу групи, що займається розглядом робіт ввійшов і представник ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Сергій Слинько. За його словами, цього року надійшло 220 проектів з Черкаської області. Кожен проект в середньому об’ємом у 10 сторінок, сума коливається від кілька сотень тисяч гривень до кількох мільйонів. Тому, перед робочою групою стоїть відповідальне завдання.

Черкаси 19

м. Суми

20 січня на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки було проведено інфогодину з особливостей виборчої реформи та необхідності політико-культурної просвіти молоді.

Суми 19

Як зазначає координатор «Активної Громади» в м. Суми Михайло Горкуша, завдяки співпраці з освітнім закладом, посібник «Інструментарій для громадян» та випуски Всеукраїнського видання «Наші вісті» невдовзі будуть доступні не лише в м. Суми, а й в регіонах — районних відділеннях бібліотеки по всій Сумській області. «Ми й надалі натхненно плануємо подальшу співпрацю з колективом бібліотеки та готуємося до нових заходів», – зауважив Михайло.

м. Южне, Одеська обл.

20 січня представники ВІ «Активна Громада» Южного взяли участь у нагородженні талановитих дітей міста. Захід проводився у місцевій художній галереї, де були представлені роботи в різних жанрах на тему «Зимова казка». У конкурсі взяло участь близько 55 юних талантів.

Южне1

До привітання також долучилися члени ГО «Допомога 24», представники місцевої влади та творчої інтелігенції міста. Варто зазначити, що «Активна Громада» м. Южного вже не вперше співпрацює із командою «Допомога 24» в організації та проведенні різноманітних заходів.

Южне19

Таким чином, активісти домовилися і в подальшому займатися просвітницькою діяльністю стосовно реформування соціально-політичного життя в країні та спільними зусиллями покращувати добробут та благоустрій свого міста.

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

21 січня під час тренінгу «Active Citizens» від Британської ради в Україні  представник ВІ «Активна Громада» Горішніх Плавнів Володимир Дмитренко поділився з активістами Полтавської та Кіровоградської областей досвідом налагодження контакту з місцевою владою. На прикладі проведення кампанії «Задай курс владі» у рамках Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» активіст розтлумачив способи й методи взаємодії між ланками влада-громада.

За словами Володимира Дмитренка, саме такі історії, як позитивні, так і негативні, допомагають слухачам переглянути свої алгоритми та напрями співпраці з чиновниками, навчають їх уникати можливих помилок.

Горішні Плавні 19

Також для прикладу інструментів ведення просвітницьких кампаній було розповсюджено серед учасників тренінгу примірники видання для активних громад «Наші Вісті». Після чого, з деякими учасниками тренінгу обговорили актуальні матеріали, викладені на шпальтах. Особливо активістів зацікавили статті про фінансування об’єднаних територіальних громад та стан питної води в Україні.

Активісти також провели інфогодину в Кременчуці для відвідувачів Центрального ринку. Поспілкувалися з містянами та селянами про стан децентралізації у їхніх населених пунктах і взаємодією з міськими, селищними та районними депутатами.

Горішні Плавні

На жаль, як і мешканці Горішніх Плавнів, більшість опитаних людей також не знає своїх депутатів особисто. Не знають вони й про механізми контролю за їхньою діяльністю, можливості взаємодії та відкликання.

«Спілкування з людьми на вулиці показало, що мало хто розуміється в питанні «виборча система в Україні». При цьому, за нашими підрахунками близько 80% громадян погодилися, що найкращою для впровадження буде пропорційна система за відкритими списками», – зазначив Володимир Дмитренко.