Підсумки онлайн розмови з т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомирою Мандзій.

23 квітня о 15:00 у прямому ефірі на Facebook-сторінці МОН. т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій розповіла про результати публічних консультацій «Якісна та доступна дошкільна освіта».

Публічні консультації відбулися протягом листопада-грудня 2019 року в 6 містах України: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Львів та Тернопіль. За цей час до безпосереднього обговорення долучилося понад 500 осіб та більш ніж 2400 учасників у онлайн форматі. Загалом участь у публічних консультаціях взяло 2921 громадян із 23 областей (батьки дошкільнят, працівники та засновники ЗДО, представники громадських організацій).

Mandziy Reliz

Любомира Мандзій зазначила, що фактором забезпечення доступу до дошкільної освіти є розвиток мережі закладів ДО та звернула увагу на такі пропозиції учасників консультацій:

  • важливими факторами підвищення рівня дошкільної освіти є: оновлення змісту дошкільної освіти, створення безпечного освітнього простору, висококваліфіковані педагогічні працівники, партнерство з батьками та забезпечення наступності між дошкільною та шкільною освітою.
  • на думку 34% засновників ЗДО на якість освіти впливає створення нового освітнього простору. Учасники наголосили на важливості пільгового кредитування та створення умов для облаштування приватних ЗДО.
  • 62% батьків зазначають, що мета дошкільної освіти – соціально-особистісний розвиток дитини. Найважливіше завдання – формування у дитини комунікаційних навичок (79% батьків).

Детальний звіт про результати публічних консультацій можна переглянути тут.

Також пропонуємо до перегляду відеоролик про перебіг публічних консультацій:

На основі пропозицій та зауважень почутих від учасників консультацій Міністерство освіти і науки України визначило подальші кроки з розвитку дошкілля:

  • оновлення положення про заклад дошкільної освіти;
  • розробка концепції освіти дітей ранього та дошкільного віку;
  • робота над Базовим компонентом дошкільної освіти;
  • закон «Про дошкільну освіту».

Любомира Мандзій подякувала всім учасникам за їх небайдужість, активність, надані пропозиції та відзначила, що публічні консультації дали можливість зрозуміти потреби всіх стейкхолдерів та визначитися з подальшими кроками.

Примітка. Публічні консультації відбулися за сприяння Національного Демократичного Інституту та Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» за підтримки Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Фонду розвитку ефективного врядування.