У загальноміському студентському турнірі «Активна Громада: право вибору» взяли участь 16 команд із вишів Волині та загальноосвітніх шкіл Луцька.

У красномовності юні дебатери змагалися в обласній бібліотеці імені Олени Пчілки у четвер, 6 квітня. Турнір відбувався в рамках всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», яка об’єднує людей та громадські рухи задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Активна Громада Луцьк

Співорганізаторами турніру стали Волинська обласна бібліотека імені Олени Пчілки та Волинський осередок Федерації дебатів України.

Дебатний турнір проходив за британською системою, в іграх брали участь команди уряду та опозиції. Судив турнір дебатер із Івано-Франківська, двократний переможець Західноукраїнської дебатної ліги (2015-2016 і 2016-2017); суддя Всеукраїнського дебатного турніру «Маю право», учасник, півфіналіст та фіналіст понад десятка всеукраїнських турнірів Орест Багрій. Другий суддя – переможець ВДТ Волинська толока-2015, фіналіст ЗУДЛ 2016-17 та ДТ «Відкриваємо Сіверщину 2016», півфіналіст ВДТ «Підйом»-2014, «Маю право»-2015  Василь Чорнописький.

Активна Громада Луцьк1

Учасники турніру змагалися та теми виборчого права та реформ в Україні. Зокрема, фінальною темою судді обрали: «Третій шлях для України». Цікаві аргументи, переконливі істини, відбиті твердження – усе це споглядали учасники турніру, які не потрапили у фінальну гру та глядачі.

На фінальну гру завітали і депутати міської ради: Микола Собуцький і Тарас Шляхтич.
Перемогу в фінальній грі здобула команда із Луцька, яка 29 квітня представлятиме Волинь на всеукраїнському дебатному турнірі.

Активна Громада Луцьк дебати

Довідка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту National Democratic Institute – NDI (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвикту USAID Ukraine – USAID Україна (USAID).

Джерело: ВолиньPost