16 серпня у місті Покровськ відбулося засідання Клубу “Активної Громади” під час якого учасники розглянули три актуальні теми.

16 серпня в приміщенні Покровської центральної районної бібліотеки КЗ «ПРЦБС», відбулося маштабне засідання Клубу «Активної Громади». Учасники розглянули декілька тем одразу: «Що потрібно знати про політичні партії», «Інформаційна гігієна», “Що таке публічні консультації”.

У першій частині тренінгу говорили про те, чим партії відрізняються від комерційних фірм та громадських об’єднань. А також, чому важливо формувати порядок денний не тільки депутатів, але й партійних центральних офісів. Був зроблений екскурс в історію створення партій, також обговорили з учасниками, які є типи голосування.

Під час тренінгу, координатор ВІ «Активної Громади» розповів про «життя» політичних партій в Україні після виборів, про депутатські фракції та групи. Не залишили без уваги питання про державне фінансування партій. Адже, після дострокових виборів до парламенту, які відбулися 21 липня, державне фінансування будуть отримувати політичні партій, які отримали більше ніж 2% голосів виборців. Докладно зупинилися на питанні про те, де можна дізнатися інформацію щодо звітності партій за отримані кошти. Познайомилися з сайтом НАЗК та сайтом «Золото партій» від громадського руху «Чесно». Тут, окрім інформації щодо звітів партій, можна почитати аналітичні матеріали та дізнатися чи Ви самі випадково не фінансуєте політичну партію. 

69171302_109410177088077_3541532927366004736_n

Під час навчання тренер Олександр Таненок разом з учасниками розглядали питання про правдивість інформації. Обговорювали фейки в інформаційному полі інтернету. Вже давно не секрет, що альтернативні джерела такі як інтернет, мають великий вплив на громадян і нічим не поступаються телебаченню чи радіо. Джерела масової інформацій стали зброєю 21 століття, але якщо правдивість інформації останніх двох можна якось контролювати, то справа з веб-сайтами зовсім інша.

Найстрашнішою зброєю інтернету стала пропаганда. Вона, в наш час, часто працює за допомогою недостовірної, неперевіреної інформації. Тому, щоб не стати «жертвою» фейків учасники розглядали можливості їх уникнути.

Досить цікавою виявилася робота в групах, коли учасники тренінгу, занурившися в соціальні мережі, шукали фейки, одразу вчилися їх розпізнавати та не піддаватися їхньому впливу. У результаті ми навчилися розпізнавати ботів, тролів та фейки, а також взяли за правило дотримуватися інформаційної гігієни.

Тренінг проходив у межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір».

Проект виконується Інститутом “Республіка” в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.

68291120_109282537100841_8237201426334351360_n

«Інститут Республіка» має на меті активізувати участь громадян у прийнятті рішень органами місцевої влади, а також сприяти побудові діалогу між владою і громадою через проведення публічних консультацій. Тому, темою третьої частини тренінгу стало питання “публічних консультацій”.

Учасники тренінгу – сільські та селищні бібліотекарі (працівники культури), які завжди були зв’язуючою ланкою між владою на селі та пересічними громадянами, дізнавалися про цей метод громадської участі. Адже, публічні консультації – це інструмент, який дає переваги для влади та громадян. Також, обговорили, які відмінності публічних консультацій з іншими інструментами участі, з такими як – громадські слухання чи електронні петиції.

Тренер розповідав про впровадження публічних консультацій, наголосивши, що ефективний діалог влади та громади може бути лише при застосуванні інструментів громадської участі. Зокрема, завдяки публічним консультаціям влада може почути та врахувати думку громади, а громадськість відчуває свою причетність до прийняття рішень на місцевому рівні.

68523370_109259820436446_1554126459994374144_n

Під час тренінгу розглядалися наступні питання:
– публічні консультації, основні аспекти та відмінності з іншими інструментами участі;
– закордонний досвід впровадження публічних консультацій;

Учасники моделювали ситуації для застосування інструментів участі громадян в управлінні громадою.
За результатами тренінгу учасники підвищили обізнаність про публічні консультації та висловили бажання впроваджувати цей інструмент громадської участі в своїх громадах. Кращі учасники були заохочені подарунками. 

Тренінг проходив в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократочного Інституту (NDI).

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».