9 липня 2019 року у приміщення Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувся тренінг в межах Клубу Активної Громади Сум” на тему “Інформаційна гігієна виборця”.

Протягом заходу обговорювали шляхи покращення медіагігієни та медіаграмотності, обговорювали як відрізнити маніпулятивну інформацію та фейки.

Клуб АГ, Суми

Зокрема, учасники/ці заходу охарактеризували ключові ознаки фейків та маніпуляції, обговорили які портрети “ідеальних кандидатів” пропонує виборча кампанія та як вирізняти правдиву інформацію. Присутні займалися оцінкою та перевіркою програм кандидатів/ток та партій на відповідність законодавству. Також говорили та вчилися шукати інформацію з різних веб-ресурсів, що допоможуть глибше проаналізувати діяльність кандидатів/ток і партій:

Клуб АГ Суми

Зокрема, одна із учасниць заходу зазначила:

– Захід мені дуже сподобався. Я, загалом, дуже хочу аби у Сумах медіаграмотність покращувалась. І саме такі зустрічі цьому сприяють. Особисто мені, сподобалось що зустріч була легкою, кожен міг висловити свою думку. Завдяки прикладам, матеріал сприймався простіше. Більш актуальної теми — вибори — мабуть не придумаєш, тому це додавало вчасності сказаному на заході. Хочеться, аби наші громадяни були більш обізнані, розвивалися, знали де і як шукати інформацію. “Активній Громаді” бажаю лише розвитку і більше, більше таких зустрічей. Ви робите дуже корисну справу! — Валентина Немеш.

Інша учасниця також поділилася такою думкою про захід:

“Я не дуже розумію цю тему, політики, скоріше я не люблю її. Однак, ваш тренінг мені дуже сподобався. Дізналася багато цікавого та корисного, — Марія Артеменко.

Тренінги “Інформаційн гігаєна виборця” проходять у межах проекту «Якісна інформація — якісний вибір», який направлений на підвищення політичної культури серед населення України та підвищення якості інформаційного простору у період парламентських виборів.

Проведення тренінгу відбувається за організаційної підтримки Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка та бібліотек-філій Сумської МЦБС.

Примітка. Проект «Якісна інформація — якісний вибір» виконується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.