У Дрогобичі у форматі хакатону 6 грудня відбулася презентація посібника для активних громадян.

Активна Громада Дрогобича 07

#Хтось_то_зробить_challenge – це випробовування для кожного громадянина, який є небайдужим до проблем у місті чи в державі. Коли є усвідомлення, що той “хтось” – це ти, в цей момент і твориться громадянське суспільство. Якщо не знаєш, з чого почати або як запланувати процес вирішення тієї чи іншої проблеми в місті, у пригоді може стати Інструментарій для громадян”, – розпочала захід організатор, помічник координатора “Активної Громади” в Дгоробичі Олена Юркевич.

Активна Громада Дрогобич 07

Разом з експертами хакатону учасники спробували розібрати одну з проблем, що є в місті за допомогою посібника. Зокрема, скласти повну картину зацікавлених сторін у вирішені проблеми, проаналізувати ситуацію за алгоритмом SWOT, обговорити можливі інструменти активізації громади.

Після інтерактивної роботи, завершився вечір переглядом фрагментів фільму “Півтора міста”, як прикладу арт-активізму, що може існувати в просторі міста. Від найменшого до найбільшого – так творяться демократичні зміни.

Активна Громада м. Дрогобич 07

Окрему подяку організатори висловили експертам, що активно долучились до обговорення. Це громадські активісти: Олег Дорка – випускний редактор газети “Медіа Дрогобиччина”, журналіст, засновник ютуб каналу Галицькі новини; Любов Яцюк – психолог за фахом; Андрій Юркевич – режисер театру “Альтер”, письменник, журналіст. Подяка за технічну підтримку Полоністичному науково-інформаційному центру ім. І. Менька, за приміщення студентському театру “Альтер”, за чудові фото Маші Тяжкун.

Примітка. Презентація відбулася за підтримки Національному Демократичному Інституту (НДІ), за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства закордонних справ Канади.