3 лютого в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» в Зінькові відбувся форум-театр «Право вибору переселенців» за участі місцевих активістів.

У заході взяли участь координатор ВІ «Активна Громада» в м. Запоріжжя Анна Єрьоменко, комунікативний координатор Олеся Лапікова, керівники ГО Зіньківського району, представники районних осередків політичних партій та пересічні громадяни. Модератором заходу була координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник.

DSC03147

У заході взяли участь 22 учасники. Вони мали змогу ознайомитися з особливостями проведення форум-театру не лише для ВПО, а й для всіх, хто зацікавлений у вирішення соціальних проблем у громаді. Одним із ключових питань, які обговорювалися під час вистави, позбавлення переселенців конституційних прав на участь у виборах до органів місцевої влади.

Присутні на заході представники освіти виявили бажання запровадити такий метод інтерактивної роботи у своїх навчальних закладах.

DSC03257

Представниця територіального центру обслуговування населення висловила зацікавленість у проведенні такого захід у своїй установі, де в період масового приїзду переселенців зі сходу (2015 рік) їм надавалися послуги з фізичної та психологічної реабілітації.

Натхненні виставою, учасники ділилися своїми історіями про вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

DSC03267

Примітка. Подібні вистави проходять у 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.

Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей і громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем і підтримки впровадження реформ в Україні, зокрема місцевого самоврядування. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».