Фестиваль зарядив енергією активності не лише жителів столиці Закарпаття, а й представників влади, іноземних гостей і туристів.

Кірпічка в Ужгороді, АГ

12 травня в парку Перемоги, що більш відомий як #Кірпічка, відбувся екологічно-просвітницький захід, який мав на меті – покращити обізнаність ужгородців про міські ініціативи та включити громадян до прийняття рішень на місцевому рівні.

Кірпічка, АГ Ужгород

Дискусії та воркшопи, опитування, різні ігри та майстер-класи – на Кірпічці було чим зайнятися як дорослим, так і дітям. Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступники Ігор Фартушок, Олександр Білак, Василь Гомонай спілкувалися з містянами, відповідали на запитання. 

Кірпічка Ужгород

“Ми зробили вже три кроки, щоб цей парк залишився зеленою зоною. Перший – не продовжили оренду, другий – рішенням сесії повернули цю землю у власність громади, третій – працюємо над проектом розвитку цієї території, бо я переконаний, що тут повинна бути зелена зона”, – сказав Богдан Андріїв та закликав долучатися пропозиціями до роботи над проектом. Також повідомив, що проситиме депутатів підтримати його і виділити на проект 500 тисяч гривень із міського бюджету.

Кірпічка в м. Ужгороді, АГ

Депутат міської ради Микола Сюсько модерував дискусії, зокрема і зі шведом Томом Нільсеном: про розвиток парку Перемоги, загалом міста. Під час фестивалю також пройшов забіг за розвиток міських парків U-Run. ГО “Екосфера” провела, зокрема, майстер-клас для діток “Використаним речам – друге життя”. А представниця Ужгородської міської організації Товариства Червоного Хреста вчила, як надавати першу медичну допомогу.

Кірпічка в Ужгороді

За словами одного з організаторів свята, регіонального координатора Інституту “Республіка” Миколи Яцкова, зварили три казани бограчу від трьох шефів: команди міського голови, депутатської ватаги та активної громадськості, якими частували всіх охочих. “Про демократичний розвиток міста дебатували з Богданом Андріївим за дегустацією піци. А на завершення фесту опрацьовували мікропроекти, які варто впровадити в Ужгороді у партнерстві з виконавчими органами міської ради”, – вважає Микола.

Кірпічка, АГ Ужгорода

Начальник управління економіки та стратегічного планування Ольга Травіна зазначила, що сьогодні провели анкетування, щоб дізнатися думку ужгородців про місто, ризики, з якими Ужгород може стикнутися в своєму розвитку, на чому акцентувати увагу. Усі відповіді врахують у розробці стратегії міста «Ужгород 2030».

“Як на мене, особливо важливим є почути думку дітей – якою саме вони хотіли б бачити цю зону відпочинку. Проведемо в ЗОШ №12 та 15 конкурс малюнку «Я так бачу Кірпічку». Сформуємо з представників виконавчих органів, депутатського корпусу та активної частини громади робочу групу, яка і узагальнить пропозиції містян щодо розбудови території навколо озера. «Кірпічка» має бути такою, якою бачать її ужгородці. Окреме велике спасибі організаторам чудового фесту – ви молодці!”, – підсумував міський голова Богдан Андріїв.

Джерело: Ужгородська міськрада