У чистий четвер дрогобицькі школярі  запалювали по-дебатерськи

У межах проекту «Активна Громада: право вибору» у Дрогобичі відбулися відбіркові дебатні ігри 25 квітня.

Дрогобич, дебати 1

Участь в битвах взяли учні першої школи, п’ятої школи та гімназії ім. Б. Лепкого. Інтелектуальні двобої відбувалися за британським парламентським форматом. Теми обрали шляхом жеребкування: не/толерування побутової корупції та виконання обранцями передвиборчих програм.

«В України буде майбутнє, якщо наша молодь буде відчувати себе громадянином. І якщо знатимете свої права та обов’язки та розумітиме, що вже зовсім скоро ця країна дістанеться їм. Якими вони будуть – такими й буде країна. Сьогодні ми побачили світлих та розумних дітей, які вже так багато знають і дискутують подекуди краще за декого з сучасних українських політиків. Наша молодь – найкраща!» – поділився враженнями суддя турніру, головний редактор порталу «Варто» Олег Дьорка.

Дрогобич дебати

У ході «запеклих» боїв почесне золото і поїздку на Національний дебатний турнір в м. Київ вибороли гімназистки Христина Коваль та Софія Проць. Срібні призери – учні першої школи Валентин Іванців та Віталій Нечипір. Вони вибороли поїздку на Весняний дебатний турнір серед школярів, що в травні відбудеться в Кам’янці-Подільському.

Дрогобич, дебати 2

Вітаємо переможців і дякуємо усім учасникам! А також бажаємо всім гідно представити місто на Національних турнірах.

«Подяку засилаємо керівництву гімназії та особисто пані Галині Соневицькій за теплий прийом. А також за сприяння і підтримку – відділу освіти ДМР та директорам 1 і 5 шкіл. Такі ігри проходять у Дрогобичі третій рік поспіль. Приємно, що рівень знань з політичних реформ в наших учнів – на висоті!» – каже регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» Марія Кульчицька.

Додамо, гра дебати націлені на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей.

Дрогобич, дебати

Також організатори висловлюють вдячність партійцям «Української Галицької Партії» та партії «Народний контроль» – Андрієві Юркевичу, Романові Щудлу, Олегові Дукасу, які у цей день були в ролі суддів. Також дякуємо за суддівство головному редакторові порталу «Варто» Олегові Дьорці,  тренерці Маші Тяжкун і комунікаційній координаторці Олені Юркевич.

 Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).