220 – саме стільки разів мешканці міста долучилися до публічної консультації щодо розміщення «лого-лавки» у центральній частині міста.

Консультація тривала три тижні, протягом яких взяти в ній участь можна було за двома шляхами: відправити смс з текстом «3065 номер відповіді» на номер 093-177-00-35. (вартість смс згідно з тарифом оператора); перейти за посиланням vdmk.org/3065, де і зробити свій вибір. Всі результати акумулювалися на електронному ресурсі «Ваша Думка».

До вибору дрогобичанам пропонували два варіанти:

  1. Біля центрального входу в Догобицьку міську раду.
  2. На площі Замковій.

лого-лавка 1

За результатами консультації, більшу підтримку отримала локація на площі Замковій (133 голосів), де, як обіцяють у Дрогобицькій міській раді,  і з’явиться туристичний логотип міста, який буде чудовим місцем для фото.

лого-лавка2

 «Лого-лавка – це один з проектів, який реалізується у рамах брендування міста. Над брендуванням вже другий рік працює Туристично-інформаційний центр м.Дрогобича разом з громадськістю. Під брендуванням маємо на увазі створення впізнаваного гасла та логотипу міста, що і зроблено. Почалось усе з вибору гасла, який теж, до речі , обирали шляхом публічних консультацій. Далі був конкурс на кращий туристичний логотип міста, і його переможцем став Олег Білий. У запропонованих ним ідеях було також створення лавки у формі логотипу, яку тепер називають «лого-лавка». Наразі надіємось вже дуже скоро побачити її на площі Замковій. Радий, що дрогобичани обрали саме це місце. Вважаю, що брендування міста є невід”ємною важливою частиною нашої роботи. Ціллю цього всього є зробити Дрогобич ще привабливішим як для мешканців, так і для туристів. Також дякую Активній Громаді за цей інструмент, який дозволяє проконсультуватись у деяких питаннях, які виникають у процесі роботи з громадськістю», – розповів директор Туристичного-інформаційного центру м. Дрогобич Ігор Чава.

У Дрогобицькій міській раді обіцяють реалізувати проект з нагоди дня міста. Як зазначає міський голова Тарас Кучма, лавка є у процесі виготовлення, проте очільник міста зазначив, що вона неодмінно з’явиться, як і заплановано.

Координатори ВІ «Активна Громада» радіють, адже новий інструмент демократії набирає популярності. Активісти сподіваються, що в подальшому це стане доброю традицією для влади і громади – використовувати публічні консультації як для простих, так і для більш складних питань міста, що потребують розв’язання.

Довідково.

Що таке публічна консультація?

Публічна консультація за допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» – це максимально простий спосіб взяти до уваги думку мешканців міста стосовно питань, які є на стадії вирішення. Цей інструмент участі тільки впроваджується в Україні і є новим. Метою впровадження такого інструменту є ефективна комунікація громади та влади.

Висловити свою думку можна за допомогою смс або скориставшись інтернет посиланням.

Примітка. Ініціатива впроваджується в межах проекту «Задай курс владі» ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка». Проект «Задай курс владі» проваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).