10 квітня у Кропивницькому відбулася фінальна гра регіонального дебатного турніру з політичних реформ серед чотирьох студентських команд: «Менеджери», «Марвел», «Слуга народу» та «Dream Team» який проводиться в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується в 30-ти містах України.

кроп1

Гра дебати націлені на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей. Інтелектуальна битва відбулася за британським форматом на тему: «Цей уряд має забезпечити рівні, прозорі та чесні вибори».

кроп2

Для судійства фіналу дебатів були запрошені: Оксана Горбенко – начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради міста Кропивницького, Антон Красов – правозахисник, експерт «юридичної сотні», сертифікований тренер з навчання учасників виборчих процесів, Олеся Міронова, комунікаційний координатор ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка».

кроп3

Боротьба у фіналі за перше місце йшла між командами ЦДПУ імені Володимира Винниченка та ЦНТУ. Переможцем турніру стала команда «Dream Team» з ЦНТУ в складі Оксани Сівірян та Дмитра Бабака, які представлятимуть Кіровоградщину на національному дебатному турнірі, що відбудеться в Києві у травні поточного року.

кроп4

Журі також визначило найкращого оратора фінальної гри дебатів, яким стала Оксана Сівірян. Другими та третіми були команди з ЦДПУ відповідно «Марвел» в складі Анастасії Чернецької та Катерини Щербини та «Слуга народу» в складі Світлани Козлової та Ярослава Левицького. Трохи від призових місць відстала команда «Менеджери» з ЦНТУ в складі Ігоря Биканова та Олександра Драча! Фіналісти отримали кубок, дипломи та пам’ятні сувеніри.

Відгуки учасників та журі:

  • «Дякую організаторам дебатного турніру за можливість в інтерактивний спосіб дізнатися про політичні реформи», – студент ЦНТУ Ігор;

  • «Я була на відбірковій грі в педунівері, виборала там перше місце. У фіналі регіонального дебатного турніру наша команда була другою. Дякую за досвід», – студентка ЦДПУ імені Володимира Винниченка Катерина;

  • «Мені сподобалися молоді люди, які вміють відстояти свою позицію та дають цінні поради як владі так і опозиції. Деяких з учасників я запрошу до стажування у нашому відділі. Дякую», – начальник відділу з питань внутрішньої політики міської ради міста Кропивницького Оксана Горбенко.

  • «Сьогодні я згадав свої студентські роки, коли навчався в Харкові в юридичній Академії імені Ярослава Мудрого, брав участь в студентських дебатах. Відзначаю високий рівень дебатерів, знання теми та ораторську майстерність, бажаю нових успіхів», – правозахисник Антон Красов.