14 грудня на постійній комісії ЖКГ депутати міської ради Луцька заслухали представника ініціативної групи мешканців будинку по вулиці Кравчука, 11. До слова, мешканці зібрали 56 підписів з 2-х під’їздів для звернення до депутатів. Тож комісія рекомендувала внести двір у перелік вулиць, які потребують капітального ремонту.

АГ Луцька 15

Жителі будинку зібрали підписи щодо ремонту прибудинкової території та подали звернення до депутата міської ради Андрія Козюри. Протягом декількох років біля будинку проривало труби, і комунальники постійно знімали асфальт, щоб їх полагодити. І як наслідок – на дорозі біля будинку – ями.

Разом із мешканцями будинку в організації ініціативної групи брала участь і Ольга Валянік, координатор ВІ “Активна Громада”. Вона проводила консультації та пояснювала мешканцям, як необхідно збирати підписи та писати звернення. Також на засіданні комісії “ЖКГ” Луцької міської ради координатор долучилася до відстоювання права на внесення прибудинкової території у список дворів, які потребують капітального ремонту.

АГ м. Луцька 15

“Для того щоб щось змінити у своєму дворі, місті чи країні потрібно починати з маленького. Спочатку необхідно поставити конкретну ціль, що саме ви хочете змінити. Опісля, слід дізнатися, до кого писати, наприклад, звернення. Є багато інструментів участі громадян для вирішення локальних проблем,  тому кожен може підібрати собі варіант  вирішення проблеми чи не індивідуально. Важливо не опускати руки і слідкувати за ходом розгляду конкретних питань. Навіть якщо чекають невдачі чи якісь перепони – не потрібно зневірюватись хоча б тому, що чиновницькі рішення можна оскаржувати, якщо отримуєш негативну відповідь”, – пояснює Ольга.

На сесії міської ради депутати мають затвердити список дворів, які потребують ремонту  2018 року. Ініціативна група планує прийти на сесію, щоб підтримати своє питання. У разі зупинки процесу мешканці будуть писати звернення до  ЖКГ та до заступників міського голови.

АГ м. Луцьк 15

Нині створена ініціативна група буде займатися питанням освітлення на проспекті Молоді, 10а. Тому наступним їхнім кроком буде звернення до депутатів щодо встановлення освітлюваних приладів.