23 березня у Дніпрі відбувся Дебатний турнір із політичних реформ.

За перемогу змагалися учні 10-11 класів семи шкіл. Також долучилися студенти Дніпровського гуманітарного університету, Дніпропетровського регіонального інституту держуправління, Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Їх прийшли підтримати куратори та друзі.

Дебати 1 (1)

Учасники вислухали вступну лекцію від регіонального координатора Громадянської мережі «ОПОРА» у Дніпропетровській області Вадима Головченка про типові порушення законодавства з боку виборчих штабів під час виборчих кампаній. Експерт поділився з дебатерами цікавим фактологічним матеріалом, зібраним протягом багатьох років спостережень за виборами різних рівнів в Україні. Це допомогло краще підготувати аргументи для подальшого дебатування на тему прозорості виборчого процесу.

Дебати 5

«Подібні дебатні ігри, без сумніву, розвивають критичне мислення молоді, змушують молодих людей вдумливо ставитися до політичних процесів всередині країні та за її межами, аналізувати інформацію та замислюватися над розвитком країни. Також це гарна можливість попрацювати у команді в форматі брейн-стормінгу для перемоги над іншими учасниками й розвинути власні ораторські здібності», – зазначив регіональний координатор ВІ«Активна Громада» у Дніпрі, директор ГО «Центр «STATUM» Дмитро Чернишов.

Дебати 6

Учасники дебатували на теми відкритих виборчих списків на парламентських виборах, покарань за побутову корупцію, запровадження відповідальності за недотримання передвиборчих обіцянок політичними діячами. Суддями виступили досвідчені дебатери, що представляють Федерацію дебатів України.

Перемогу у турнірі здобула команда «Слава Україні!» у складі Анни Дідович та Максима Нугуманова, які навчаються у КЗО СЗШ №76 ДМР. Ця команда представлятиме місто Дніпро на Національному дебатному турнірі з політичних реформ у Києві в середині травня.

Захід відбувся за ініціативи Інституту «Республіка» за організаційної підтримки Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Дніпровського відділення Федерації дебатів України та Дніпровської молодіжної ради – Відокремленого підрозділу Національної молодіжної ради України.

Дебати 2

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).