23 березня у Дніпровському молодіжному центрі відбулася Дніпровська дебатна школа (Dnipro Debate School).

У заході взяли участь близько 40 учасників, серед них активні школярі 10-11 класів, студенти та мешканці міста, яких зацікавила можливість дізнатися щось нове та пізнавальне.

Дебати – це інтелектуальне змагання, яким захоплюється молодь у більш ніж 80 країнах світу. Дебати є аргументованою суперечкою, створеною за моделлю Британського парламенту, коли команда Уряду доводить певну ідею (умовний законопроект), а команда Опозиції спростовує її. Переможця раунду визначає суддя, спираючись на продемонстровану якість аргументації та ступінь доведеності позиції.

Дебатна школа 3

Кожна команда складається з двох гравців, лінію Уряду та Опозиції представляють по 2 команди, що виступають та готуються окремо. Позиція команди визначається методом жеребкування перед початком гри і командам дається 15 хвилин на підготовку.

Захід організований за ініціативи Дніпровського відділення ВМГО «Федерація дебатів України». Вони щорічно організовують подібні заходи, аби надавати звичайним людям можливість навчитися критично мислити та публічно виступати, вміти відстоювати свою точки зору.

Тренерами заходу, які навчали учасників мистецтву дебатів, виступили Давид та Наталія Габшидзе, Іван Кулеба та інші представники Федерації дебатів України, які самі неодноразово перемагали на дебатних турнірах.

Дебатна школа 2

Протягом заходу учасники ознайомилися з правилами дебатів за британським парламентським форматом, мали змогу спостерігати навчальну гру від організаторів заходу. Також, на новоспечених дебатерів чекали два тренінги: перший – з базовою аргументації, другий за темою «Цінності та контекст у дебатах». Після цього самі учасники теж спробували свої сили в інтелектуальних баталіях.

А вже 24 березня більшість учасників Дніпровської дебатної школи зустрілися у протистоянні на Шкільній дебатній лізі (School Debate League) – дебатному турнірі, на якому змагалися школярі міста Дніпро за перемогу та головний приз.

Примітка. Дніпровська дебатна школа відбулася за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI) в межах проекту «Активна Громада: право вибору» за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).