Новини,  поради та успішні історії від Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» за період 22.01.2019 – 08.02.19

м. Краматорськ

22 січня «Активна Громада Краматорська» в межах засідання Клубу зіграла в анансовану наприкінці минулого року гру, –  «Світ Громад».

крм1

Це перша українська настільна кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора. Тут, ігрові події максимально наближені до реального життя і перемогти можна тільки кооперуючись та взаємодіючи.

Під час тестового сеансу гри учасники практично відразу зрозуміли для себе головний меседж настільної стратегії: щоб достигнути цілей Громади необхідна комунікація між різними групами людей.

Сценарій «Промисловий центр» обрався гравцями колегіально, як найбільше відповідав  Краматорську. За правилами для перемоги потрібно було створити: позитивну привабливість громади, бізнес-інкубатор, сміттєпереробний завод, АЗС, бар та щоб при цьому кожен «член громади» став професійно компетентним, здоровим та відносно щасливим.

крм2

Просте везіння («феномен новачка»), а може, активна громадська позиція та соціальна обізнаність учасників гри дозволила зекономити час та «побудувати привабливу громаду із відносно щасливим городянами» зі значним запасом обов’язкових етапів.

***

м. Рівне

24 січня, в приміщенні ГО «Час-Дій» NGO «Action Time» відбулося чергове засідання Клубу Активної Громади!

рівне 4

Темою цього засідання було «Поговоримо про це…». Обговорювали з присутніми тему гендеру.

ррівне1

Отож у ході зустрічі спілкувалися та дискутували щодо понять гендеру та фемінізму – спільні це поняття чи відмінні? Обговорювали участь жінок в політиці, зокрема аспекти гендерних квот. Розглянули питання стереотипів щодо жінок та чоловіків. Учасники ділилися власними прикладами з життя.

рівне 2

Наприкінці засідання грали в настільну гру «Бути жінкою», де кожен учасник ішов до своєї мети крізь стереотипи та разом з позитивними ситуаціями. Після,  ділилися враженнями та обговорювали ситуації та стереотипи які траплялися під час гри учасникам!

рп

Настільна гра «Бути жінкою» була надана Програмою «Радник з питань ВПО», розроблена командою українського благодійного фонду Stabilization Support Services в межах проекту, що реалізується за фінансової підтримки Український Жіночий Фонд.

***
м. Житомир

25 січня координатори «Активної Громади Житомирщини» провели чергове засідання Клубу. Тема заходу: «Соціальне підприємництво – нове слово у бiзнесi».

жит1

Під час засідання розглянули теми:

  • Як людині з інвалідністю знайти роботу на Житомирщині;
  • Як адаптуватися до реального життя випускникам інтернатів;
  • Як навчати і яким навичкам, щоб ця категорія людей ставали самозайнятими особами та продавали свої вироби у інтернеті;
  • Що зробити, щоб люди з особливи потребами змінювали світогляд і ставали активними;
  • Яке майбутнє у дітей з особливими потребами, як їх навчати вже зараз.

Протягом зустрічі присутні ділилися власним досвідом. Учасники розповіли, що деякі мережі супермаркетів залюбки приймають на роботу людей з інвалідністю. Координатор благодійного фонду багато спілкується з ними і бачить, що багато з них є пасивними і не хочуть шукати роботу. Також, влітку у Житомирі проходив влітку «Гараж ідей» на якому громадська організація виграла грант на проект, пов`язаний саме з соціальним підприємництвом.

жит2

Як результат, учасники домовилися на наступній зустрічі прописати стратегію та план вирішення данної проблеми.

***
м. Кам’янець-Подільський

30 січня команда «Активної Громади Кам’янця-Подільського» спільно з Дебатним клубом міста підхопила #ГромадськийЗвітChallenge та поділилася результатами реалізованих у 2018 році проектів і планами на 2019 рік.

кп1

На прес-конференції активісти розповіли про результати активної роботи:

  • проведено 156 заходів, тренінгів, інформаційних годин;
  • налагоджена співпраця з навчальними закладами міста, громадськими організаціями та місцевою владою;

кп2

  • проведено 3 дебатних турніри: шкільний і студентський у рамках всеукраїнського національного дебатного турніру, а також до Дня студента, який був організований ініціативою «Дебатний клуб Кам’янця-Подільського».

кп3

Координатори повідомили про реалізацію проектів «Право вибору – підтримка політичних реформ» і «Задай курс владі», зазначивши, що 2019 рік буде насиченішим та продуктивнішим.

*** 
м. Южне

На початку лютого, активісти провели традиційну інформаційну годину.

Цього разу говорили про:

  • ВІ «Активна Громада»: хто вони та чим займаються;
  • що таке публічні консультації та як ними користуватися;
  • особливості звітування міського голови та депутатів Южненської міської ради;
  • інструменти громадської участі (громадський бюджет, електронні петиції, звернення до депутатів);
  • марафон ідей южненської молоді (нижче в стрічці новин є про це інформація).

юж

Для початку, координатори ознайомили з діяльністю ініціативи та напрямками роботи, а також проінформували про заходи, котрі проводяться в межах Активної Громади..

Далі, цікавилися у громадян, чи чули вони щось про публічні консультації. Переважно люди не були ознайомлені з даним інструментом, але дехто все ж таки мав уявлення щодо сутності подібних консультацій. Бажаючим, активісти надали більш детальнішу інформацію про дану можливість, а також про такі інструменти прямої демократії, як: Громадський бюджет (дещо зупинились на перешкодах реалізації проектів у м. Южному, успіхах та деяких проектах южненців), електронні петиції (звертали увагу зокрема на веб-ресурс «Розумне місто»), звернення до депутатів (наголошували на важливості налагодження діалогу між громадою та депутатами, на необхідності звернення до своїх обранців задля вирішення наболілих проблем місцевого рівня).

Щодо звітування міського голови, активісти дізнавалися, чи влаштовує южненців формат та періодичність звітування, а також дізнавались, чи хотіли б мешканці міста, аби мер звітувався у телеефірі. Здебільшого люди говорили про необхідність додаткового звітування у телеефірі двічі на рік, або ж щоквартально.
Ознайомлюючи із особливостями звітування депутатів Южненської міської ради, звертали увагу людей, де вони можуть знайти звітні форми своїх обранців, а також електронні декларації ( https://yuzhny.gov.ua/depmr ). До того ж проінформували, що депутат місцевої ради не рідше одного разу на рік зобов’язаний звітувати про свою роботу – ч.1 ст.16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

У ході інфогодини южненці звертали увагу на такі проблемні моменти міста: відкриті пісочниці на дитячих майданчиках, проблема великої кількості безпритульних собак. А от друга проблема дещо складніша у вирішенні, так як це питання важливо вирішувати на рівні країни, але все одно необідно робити кроки на шляху до її вирішення, гуманні кроки.

До того ж у ході інформаційної години продовжували збір підписів під петицією на підтримку виборчої реформи. Надано додаткову інформації щодо таких пунктів петиції, як: пропорційна система з відкритими регіональними списками; чіткі правила та механізми фінансування виборів.

*** 
м. Чернівці

Минулого тижня комунікаційна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Ольга Данілова провела чергові інформаційні години у Чернівцях.
В межах кампанії «Задай курс владі» ознайомлювала мешканців із результатами першої публічної консультації щодо зовнішнього вигляду дитячих майданчиків у столиці Буковини. Містяни позитивно сприймають результати ПК й відзначають її сильні сторони: посилення діалогу між владою й громадянами, можливість чернівчан впливати на суспільно важливі рішення та брати участь в житті громади, а посадовцям – почути думки останньої.

чер2

«Головне, щоб ці досягнення мали продовження й у місті дійсно з’явився такий дитячий простір», – зауважила  пенсіонерка Тетяна.

Бачимо ціль – не бачимо перешкод, зазначила координаторка. Однак обов’язковий зворотній фідбек: потрібно, щоб громада вдалася до практичних дій, підготувала свої пропозиції, представила бачення розвитку подій, бо ж суспільне життя – це дорога із двостороннім рухом.
Щодо «Праву вибору» активістка спілкувалися із мешканцями про явку на майбутньому президентському голосуванні: чи будуть вони брати участь, чи перевіряли свою присутність у списках? Адже в умовах цифрової ери зробити це дуже легко:
1. Потрібно зайти на сайт «Державного реєстру виборців» ;
2. В правому верхньому кутку обрати «кабінет виборця»;
3. Клікнути на розділ «перевірка включення»;
4. Заповнити запит, вказавши персональну інформацію: прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, зареєстроване місце проживання;
5. Зазначити електронну адресу, на яку прийде підтвердження;
6.Ввести пароль й отримати дані про включення та адресу виборчої дільниці.

чер1

«Обов’язково йтиму на вибори, адже підтримую певного кандидата й вірю, що мій голос має значення. Не хочу, щоб його використали в нечесних цілях», – чернівчанка Вероніка.

*** 
м. Суми

“Активна Громада Сум” 7 лютого провела черговий Клуб “Активної Громади Сум” спільно із Бібліотекою-філією № 1 Центральної бібліотечної системи. Ращом з активістами студенти розібрались із повноваженнями Президента України. Подискутували і про те, чому дійсно важливо йти на вибори (бо ви таки управління країною довіряєте, на хвилиночку!)?

АГ СУми

За словами коориднаторів “Активної Громади”, говорили із студентами також про програми кандидатів та основні критерії, за якими їх можна оцінювати. Звісно, нагадали одне одному на практиці, як перевірити себе у списках виборців (зокрема за допомогою сайту drv.gov.ua), аби бути певним, що в день голосування все буде гаразд.

*** 
м. Львів

Волонтерка “Активної Громади” у Львіві Софія учора представила роботу Всеукраїнської ініціативи та Інституту “Республіка” для студентів та викладачів Львівського національного аграрного університету.

Софія розповіла про найбільші досягнення мережі “Аквтиан Громада”, а саме про постійний Клуб “Активної Громади”, де завжди народжуються нові та цікаві ідеї, а дискусії на політичні теми не згасають. Про співпрацю з місцевою владою та методи взаємодії. Цікаві акції, наприклад, такі як “Зваж свою незалежність” та “Ялинка свідомості”. А ще про зйомки відеороликів, Школу Громадської активності, де самі ж волонтери виступали у ролі спікерів. Не забули розповісти і про Марафон з політичних реформ у Львові, який закликав і владу, і громаду до діалогу.

АГ Львів

Також Софія розповіла, що у наступних планах у нас нові не менш цікаві проекти. Наприклад, дебати, акція “Полюби свого депутата”. У результаті узустрічі з’явилися охочі долучитися до майбутніх проектів.