Публічні консультації – один з напрямів роботи у межах проекту «Задай курс владі»

Станом на лютий 2019 року команда ВІ «Активна Громада» спільно з міськими радами запустила всього 36 публічних консультацій у 20 містах (за 2018 рік – 34). (Полтава – 1, Дрогобич – 5, Добропілля – 3, Южне – 1, Зіньків – 1, Ужгород – 6, Суми – 1, Львів – 2, Скадовськ – 1, Кам’янець-Подільський – 2, Житомир – 1, Кропивницький – 3, Хмельницький – 1, Одеса – 1, Бар – 1, Черкаси – 1, Чернівці – 2, Жмеринка – 1, Запоріжжя – 1, Рубіжне – 1):

Участь у консультаціях взяло понад 19 650 осіб.

Меморандуми про співпрацю підписані у 22 містах у різних куточках України:

Дрогобич, Полтава, Добропілля, Ужгород, Хмельницький, Черкаси, Запоріжжя, Житомир, Скадовськ, Кам’янець-Подільський, Львів, Рівне, Полтавська облрада, Южне, Харків, Суми, Жмеринка, Бар, Знам’янка, Кропивницький, Одеська ОДА, Чернівці.

February ZKV (3)

Нас часто запитують, а що ж далі? – Ми розповідаємо, що життя після публічних консультацій триває.

Так, у Черкасах громада вирішувала долю одного з міських ярмарків. Навколо цього питання не один рік точилися суперечки. Тож його винесли на обговорення громади. Результати першої публічної консультації будуть враховані виконавчим комітетом під час прийняття рішення на сесії Черкаської міської ради. Також у бюджет 2019 року заклали кошти на облаштування території ярмарку.

В Ужгороді публічна консультація стосувалася доцільності підсадки молодих дерев на Київській набережній. Міська влада провела зустрічі з дендрологами кафедри ботаніки УжНУ та громадою. У підсумку в листопаді 2018 року було організовано висадку молодих дерев гінко білоби.

Ужгородцям під час третьої ПК запропонували до обговорення альтернативні варіанти схеми облаштування болардів на вулиці Собранецькій.  Ще під час проведення публічної консультації, комунальні служби побачили попит від громадян на облаштування вулиці болардами. Так, за тиждень до завершення ПК було облаштовано вулицю бетонними напівсферами.

Мер Ужгорода, ПК 2

Не минуло більше місяця після закінчення публічної консультації, як влада Ужгорода реалізувала ще одне бажання містян – на оновленій площі Петефі з’явилися молоді саджанці амбрового дерева. Саме за цей варіант дерев проголосувати ужгородці.

У Дрогобичі містяни обрали слоган міста. Варіант «Дрогобич – у ньому вся сіль!» назбирав найбільшу кількість голосів від громадян. Влада підтримала думку і вже до Великодня цей слоган активно використовувався в інформаційно-поліграфічних матеріалах та під час публічних виступів.

ПК Житомир АГ (1)

Громада Житомира долучилася до обговорення варіанту реконструкції пішохідного переходу на проспекті Миру. Депутати Житомирської міської ради прийняли рішення про ремонт підземного переходу. Врахували високу аварійність на цій ділянці шляху і вартість ремонту. А під час реалізації проекту вдалося втілити в життя обидва варіанти вирішення проблеми з підземним переходом: зробили і підземний, і наземний.

Під час першої публічної консультації у Кропивницькому вирішували проблему реконструкції парків. У результаті 58,9 % громадян висловилося за реконструкцію «Ковалівського» парку. Питання відкритих дитячих пісочниць розглянули на другому публічному обговоренні. Громада підтримала встановлення нових конструкцій з накриттям.

На обговорення у Хмельницькому було винесене питання щодо облаштування майданчика для вигулу тварин. Підсумки громадського обговорення будуть враховані владою для подальшого прийняття рішення.

Аналіз проведених публічних консультацій засвідчив, що це ефективний інструмент налагодження конструктивного діалогу влади і громадян. Владці отримують достовірну інформацію про суспільно важливу проблему, а громада почувається причетною до її вирішення.

Більше про завершені публічні консультації читайте в розділі – ПУБЛІЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ.

Що таке публічні консультації?

ПК

Публічні консультації – це простий та доступний для всіх інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

Переваги для представників влади:

  • Простий і доступний метод дізнатися думку громадян
  • Прийняття рішень, які підтримує громада
  • Показник відкритості та готовності враховувати інтереси громадян
  • Можливість підвищити рівень довіри до влади

Переваги для громадськості:

  • Участь у прийнятті рішень на місцевому рівні
  • Можливість висловити власну думку й отримати результат
  • Ефективний метод впливу на рішення влади щодо розвитку міста
  • Побудова конструктивного діалогу з владою  

Нагадаємо, що подовжений проект «Задай курс владі» реалізується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут виконує у 12 малих та в 1 обласному центрі. Проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).