Хочеш велодоріжки у Черкасах? Підтримай вимогу до міської влади виконати передбачені заходи велопрограмою на цей рік. Підтримай петицію і зміни наше місто!

14315832_1133521706714723_2104972754_o

Доступна для підпису петиція буде з 15 вересня 2016 р. за гіперпосиланням: ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ 

Саме з такими закликами звертаються активні черкасці до містян для підтримки петиції щодо виконання ухваленої Програми розвитку велосипедної інфраструктури у м. Черкаси на 2016-2020 рр, а саме: забезпечити виконання заходів програми у частині передбачених цьогоріч заходів по створенню велосипедних маршрутів 6632 м, велосипедних рекреаційних маршрутів 1043 м, створення веломережі при реконструкції доріг та виконання інших заходів програми.

Мрія черкащан в облаштуванні автошляхів велосипедними доріжками здавалося б майже почала вирішуватися в місті, адже ще 15 березня 2016 р. міська рада нарешті розглянула та одноголосно схвалила Програму розвитку велосипедної інфраструктури у Черкасах на 2016-2020 рр. Проте зрушень та видимого прогресу щодо її виконання за півроку, на жаль, немає.

Ми зверталися офіційним інфозапитом про стан виконання програми, однак головним виконавцем департаментом житлово-комунального комплексу не було надано інформації пояснює регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Сергій Слинько. Під час проведення Всеукраїнської акції «Година народовладдя» 23 серпня цього року кожен другий пересічний містянин підтримав колективне звернення до міського голови про стан виконання програми. Та за три тижні мерія так і не змогла надати нам відповідь. Видимих результатів виконання велопрограми ми також поки  не бачимо.

Відомо, що найближчі 5 років у програмі розвитку велоінфраструктури передбачено близько 22 млн грн. для створення умов комфортнішого пересування містом на велосипеді, а саме: створення велодоріжок, дорожньої розмітки та велопарковок. Ці кошти, на відміну від більшості соціальних ініціатив, не є «бюджетом проїдання», а інвестицією в розвиток міста.

Не зайвим буде нагадати ще раз, що вагому підтримку ініціативі зробити Черкаси велосипедним містом висловили самі черкасці, своєю масовою участю в численних велопарадах і велопробігах, а також у встановленні Рекорду України з найбільшого рухомого зображення прапору нашої держави на плечах велосипедистів (участь у встановленні рекорду взяло понад 500 містян на велосипедах із прапорами та близько 4 тисяч учасників урочистостей та велокемпу). Зауважимо також, що напрацьована та підписана Програма повністю окреслює всі передумови, які склалися для розвитку велосипедної інфраструктури, визначає проблеми для розв’язання, окреслює мету і завдання, чітко вказує напрями діяльності, перелік завдань, заходів та результативні показники.

Таким чином, розвиток велоінфраструктури є способом економії міського бюджету та раціонального його використання. Разом з цим світова статистика свідчить, що заторів у місті з розвиненою велоінфраструктурою стане в десятки разів менше, а автомобілісти зможуть більш комфортно та безпечніше пересуватися містом.

Доступна для підпису петиція буде з 15 вересня 2016 р. за гіперпосиланням: ПІДТРИМАТИ ПЕТИЦІЮ 

Контактна особа: Сергій Володимирович Слинько координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».
тел.: (093) 86 33 688