У Черкасах завершилася перша публічна консультація з громадянами

30 листопада о 10.00 в будівлі виконавчого комітету Черкаської міської ради відбулася прес-конференція з презентації результатів першої публічної консультації в Черкасах.

Участь у прес-конференції взяли:

  • Людмила Бордунос, заступниця міського голови м. Черкаси
  • Марина Гур’янова, регіональна координаторка «Активної Громади» Інституту «Республіка»,
  • Вікторія Феофілова, голова ГО «Молода Черкащина».

ПК Черкаси, конф

Марина Гур’янова презентувала підсумки першої публічної консультації у місті Черкаси.  Також вона розповіла, у чому особливість публічних консультації та чим вони корисні, про ресурс «Ваша Думка» та яким чином відбувався підрахунок висловлених думок.

На обговорення було винесено питання «Де має бути облаштований Ярмарок на пл.700-річчя в місті Черкаси?»

Участь у публічні консультації взяло 387 осіб, з яких 234 особи, а це 60,5%, підтримали варіант – перенести на нове місце й облаштувати ярмарок між двома будівлями Черкасиміськгазу. Відповідно 135 осіб і 39,5% підтримали варіант залишити безпосередньо на площі 700-річчя.

ПК Черкаси, результати

Обговорення проходило 3 тиждні з 6 до 25 листопада.

Людмила Бордунос зауважила: що дане питання буде виноситься на засідання виконавчого комітету. Оскільки ярмарок у місті функціонує до кінця поточного року, то з 1 січня 2019 року потрібно визначати місце, де буде функціонувати ярмарок на площі 700-річчя.

«Громадське обговорення було ініційоване для того, щоб не звинувачували членів виконкому в тому, що ми лобіюємо чиїсь інтереси. У даному випадку ми будемо приймати рішення, почувши думку громади. Ці результати будуть донесенні до членів киконавчого комітету для того, щоб вони розуміли, як голосувати. При цьому, працюючи над бюджетом 2019 року, ми закладаємо кошти на облаштування території ярмарку між будівлями Черкасиміськгазу», – підсумувала Людмила Бордунос.

***

Що таке публічні консультації? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Додамо, що публічні консультації – це думка громадян. Рішення щодо реалізації того чи іншого варіанту приймають представники місцевої влади.

Публічні консультації впроваджують в межах проекту «Задай курс владі» у співпраці Інституту «Республіка» з громадською організацією «Молода Черкащина».

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).