Чи вдалося  порозумітися двом різним за назвою, проте не за ціллю сторонам – владі  та громаді? Які методи співпраці приносять найбільшу користь для розвитку міста та країни в цілому? – Представники місцевої влади та громадські активісти шукали відповіді на запитання під час Форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!»

30 червня відбувся регіональний форум, під час якого політичні експерти, представники місцевої влади та політичних партій, громадські активісти та активні громадяни шукали ефективні методи взаємодії.

Активна Громада форум Запоріжжя.

Регіональний Форум «Синергія влади і громади – можлива?/!» мав на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій. Напрацювання мають сприяти розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Також експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

Активна Громада Запоріжжя.

У жвавій дискусії взяли участь депутати Запорізької міської ради Геннадій Васильчук (фракція «Солідарність») та Олег Корольов (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). Також члени і членкині політичних партій «ДемАльянс» (Юрій Сидоров, Антон Літвіненко) та «Сила Людей» (Ірина Воротнюк, Анатолій Демченко, Марина Демченко). Долучилася радниця Мінсоцполітики з питань ВПО в Запорізькій області Ганна Дворна, спікери Ігор Гармаш і Богдана Стельмах (Центру мистецтв «Арт-Простір»), Микола Колодяжний (благодійного фонду «Імпульс.ЮА»), Ярослав Храпський (КУ «ЗОЦМ» ЗОР). Завітали і представники громадських організацій, благодійних фондів, ініціативних груп та небайдужі громадяни міста.

Активна Громада форум Запоріжжя

«Неможлива громада без влади і влада без громади. Чесно кажучи, слово «громада» ріже мені слух, воно є таким адміністративним. Тому, мені більше до душі «громадянське суспільство». На жаль, його в нас поки що немає. Проте, в межах своєї депутатської діяльності я споглядаю активність людей і це приємно дивує. Коли до мене на прийом приходять представники ОСББ, то я одразу їм допомагаю, бо ці люди знайшли в собі сили самоорганізуватися і рухатись вперед. Я завжди радий відповідати на добрі ініціативи», – зазначив депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук.

Заступник директора КУ «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради Ярослав Храпський зазначив, що, на жаль, більшість людей вважає, що кількість активних людей в Запоріжжі становить не більше 4% відсотків. Хоча, з іншого боку, є куди працювати, і існує безліч задач щодо розворушення громадянського суспільства.

У свою чергу регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Запоріжжя Анна Єрьоменко зауважила, що в процесі активного обговорення народилися спільні ідеї та проекти щодо розвитку нашого міста. Вона висловила сподівання на подальшу співпрацю між представниками влади та громади в цьому напрямку.

Активна Громада Запоріжжя форум

Протягом Форуму учасники обговорили те, яких змін та успіхів може досягнути громада, якщо буде налагоджена правильна конструктивна та взаємна комунікація з владою. А представники влади переконалися у важливості врахування думки громадян, які готові втілювати ідеї та ініціативи в життя, аби змінювати свій куточок та країну в цілому на краще.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Запоріжжя, телефон: (093)152-58-99, e-mail: anyta.myza@gmail.com.