Метою регіонального форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!» було налагодити діалог між виборними особами та громадянами.

Відповіді на запитання шукали політичні експерти, представники місцевої влади та органів самоврядування, громадські активісти та ЗМІ під час форуму в рамках Проекту «Активна Громада: право вибору»Форум відбувся 3 липня у приміщенні Жмеринської міської ради.

Учасники регіонального форуму «Синергія влади і громади – можлива?/!» побудували діалог між представниками та громадянами шляхом обговорення спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Активна Громада Жмеринка

Відкрив форум регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Андрій Сільченко. Він розповів про ті проекти, які вже вдалося успішно реалізувати у місті, залучивши і представників влади, і громадськості. Далі координатор ВІ «Активна Громада» у м. Вінниці Христина Коваленко представила результати дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад: всеукраїнський та місцевий розріз.

АГ Жмеринка

У Жмеринці частина депутатів міської ради звітували на своїх мікрорайонах під час річного звіту міського голови. Проте, за словами активістів, такий звіт має бути ще й на сайті міської ради – у доступі для усіх мешканців. Про шляхи співпраці громадськості з органами влади та про політичну активність людей – дискутували учасники форуму. Разом з тим було презентовано проект рішення про звітування депутатів, який передбачатиме щорічний звіт народних обранців і розміщення його на офіційному сайті міської ради.

АГ Жмеринки

Кожен мав змогу поставити запитання до експертів та представників влади. Також усі висловлювали своє бачення ефективності взаємодії між виборними особами та громадянами.

Також учасники форуму долучилися до обговорення результатів дослідження Інституту «Республіка» та дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень»: всеукраїнський та місцевий розріз.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Жмеринка, Андрій Сільченко телефон: (067)430-15-54, e-mail: sil-a@ukr.net