Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 10.08. – 21.08.

м. Київ

11 серпня

Ще один координатор проекту «Активна Громада: право вибору» розпочав свою діяльність у Києві. Першим кроком координатор Наталія Єлісєєва вирішила провести кампанію «від дверей до дверей», щоб дізнатись про найважливіші питання, які турбують мешканців Києва.

Активна Громада Київ 21

Отже, серед проблем у місті громадяни зазначили:

  • відсутність велосипедної інфраструктури та бігових доріжок,
  • систематичне відключення гарячої води,
  • невелика кількість чистих та діючих бюветів із питною водою.

Серед проблем районного значення (Печерськ) жителі Києва назвали:

  • необладнана спортивна площадка;
  • недостатня кількість зелених зон в районі;
  • недостатня кількість дитячих садків та їх переповнення.

Тому, наразі координатор розробляє план дій разом з громадянами для вирішення існуючих проблем.

 

 

м. Запоріжжя

12 серпня представники Інституту «Республіка» відвідали Широківську об’єднану громаду. Члени «Активної Громади Запоріжжя» провели тренінг «Вступ до громадської діяльності: залучення громадян» у місцевому Будинку культури.

Під час тренінгу члени «Активної Громади» ділилися досвідом на запрошення голови Широківської ОТГ Дениса Коротенко, заступниці голови з питань діяльності виконавчих органів  Ольги Ставицької та завідуючої бібліотеки села Широке Ірини Крикуненко.

Активна Громада Запоріжжя 21

Учасники разом з тренерами говорили про проблеми та досягнення в українському громадському секторі, про складнощі активізації населення та можливі шляхи їх вирішення. Вони створили «бачення» проекту/ ініціатви та розглянули основні етапи їх реалізації. Учасники випробували творчі інструменти для залучення громадян до вирішення завдань на основі практичних завдань. «Але найбільш цінним, як на мене, був обмін досвідом, як позитивним, так і негативним, можливість вислухати і почути один одного», – зазначає Олеся Лапікова, помічник координатора ВІ «Активна Громада» м. Запоріжжя.

 

 

м. Кропивницький

14 серпня в Кропивницькому відбулася традиційна інформаційна зустріч з громадянами. Інфогодину провели помічник регіонального координатора, член «Активної Громади» Володимир Скорупо та регіональний координатор Анатолій Стоян. Окрім вітань із Медовим Спасом, вони інформували громадян про роль одних з головних суб’єктів виборчого процесу на місцевих виборах – членів територіальних та дільничних виборчих комісій. Зокрема, активісти розповідали про права та обов’язки цих осіб, наголошуючи, що від них значно залежить проведення чесних виборів.

Активна Громада Кропивницький 21

У ході розмов виявилося, що переважна більшість співрозмовників не знають норм закону та не вбачають своєї участі в цих комісіях. Разом з тим громадяни виявляли готовність до проходження політичної просвіти, яку проводили б експерти, незалежно від політичних партій. Під час даного заходу також знайомили містян з 35 номером газети «Наші Вісті», анонсували та запрошували на публічну акцію «Активної Громади» біля міської ради заплановану на 23 серпня з нагоди Дня незалежності України.

 

 

м. Суми

11 серпня Активна Громада Сум провела чергову інфогодину в центрі міста. Цього разу активісти говорили з громадянами про благоустрій та безпеку у місті.

За словами координатора Михайла Горкуші, багатьох сумчан турбує проведення ремонту з благоутрою прибудинкової території. Однак, не всім подобаються плани, за якими проводяться відповідні роботи. Проте, слід зазначити, що мешканці не перебувають у пасивному очікуванні – за їх словами, вони постійно звертаються до свого депутата та Сумської міської ради. Під час цієї інфогодини більше побажань та зауважень пролунало з приводу необхідності повного дооблаштування району по вул. Супруна.

Окремо говорили і про безпеку в місті. Звісно, містяни відмічають наявність поліцейський патрулів, але висловлюють думку і про те, що самі мешканці також не повинні забувати про особисту безпеку. Зокрема говорили про пересування освітленими вулицями та режим проведення нічних розважальних заходів.

Активна Громада Суми.21

16 серпня за ініціативи «Активної Громади Сум» відбулася публічна дискусія «Активізація та самоорганізація населення: громадська ініціатива» у Бібліотеці-філії №18.

Під час заходу громадянам презентували ВІ «Активна Громада» Сум та проект «Активна Громада: право вибору». Окремо було описано інструменти участі, які громадяни можуть ефективно використовувати для вирішення проблем мікрорайону. Зокрема, організатори акцентували увагу на системі е-петицій та можливості створення місцевих ініціатив.

Сама ж зустріч була доволі насиченою. Районна бібліотека не змогла вмістити всіх охочих громадян, які бажали долучитися до дискусії. Тому, деякі присутні спілкувалися з організаторами особисто. Та в результаті, це не завадило громадянам обмінятися думками та прийти хоч і до важкого, але консенсусу.

Основна ж частина заходу була присвячена визначенню проблем, які є нагальними для вирішення у мікрорайоні. За словами самих громадян, вони є доволі типовими:

  • облаштування прибудинкової території;
  • ремонт дорожнього покриття, що з’єднує мікрорайон із центральним проспектом;
  • облаштування освітлення;
  • поточний ремонт водопровідних та каналізаційних систем у житлових будинках;
  • прихисток безпритульних тварин, які живуть у дворах окремих будинків.

Активна Громада Сум 21

Найбільш зацікавлені громадяни вже запросили «Активну Громаду Сум» окремо провести будинкові збори із вирішення проблемних питань конкретного будинку, з метою подальшого створення відповідної місцевої ініціативи його мешканцями.

«Прикро, що окремим мешканцям було важливо лише висказати проблемні питання свого будинку і одразу покинути захід із відчуттям загальної зневіри у будь-яких змінах. Звісно, інформування про недоліки у благоустрої мікрорайону є важливим для створення будь-якої ініціативи. Онак, відсутність самої її підтримки громадянами навряд чи призведе до позитивного результату у вирішенні того чи іншого питання» – зауважив регіональний координатор «Активної Громади Сум» Михайло Горкуша.

Характерно, що в обговоренні шляхів вирішення проблем з благоустрою проблемних територій мікрорайону, мешканці навіть не просили безумовного та повного вирішення проблем комунальними службами. Вони пропонували просто віднайти технічну підтримку з тим, аби самостійно зайнятись облаштуванням занедбаних місць у великих та просторих спільних будинкових подвір’ях.

 

 

 

м. Богуслав, Київська обл.

17 серпня у м. Богуслав пройшов черговий тренінг «Право на інформацію» із серії інформаційно-просвітницьких тренінгів #Впливай. Цього разу учасники обговорювали види інформації, її доступність, приватність/ публічність, законодавчі основи з доступу до інформації.

Активна Громада Богуслав 21

Проте, основною тематикою тренінгу був саме запит на інформацію – що це, навіщо він потрібен, де і коли можна його використати, чим регламентується тощо. У ході теоретичної частини тренінгу велася жвава дискусія, присутні ставили багато запитань. А після теорії, перейшли до практичного блоку, під час якого кожен навчився писати власні запити, враховуючи інтереси та «болючі» питання.

 

 

м. Тернопіль

19 серпня

Уже понад рік в Україні існує та діє сайт «Єдина система місцевих петицій», де кожен охочий українець, і тернополянин зокрема, може висунути пропозицію щодо покращення міста чи навіть країни. Однак, чи можуть викликати подібні петиції конкретні зміни, вирішили дізнатися у тернополян члени «Активної Громади» та журналісти «ТЕРЕНу» під час інфогодини. Відповіді – у сюжеті:

 

 

 

м. Житомир

20 серпня активісти дізнавалися в житомирян, що для них означає «незалеженість»? Члени «Активної Громади» запитували в громадян, чи вважають вони себе незалежними, що для них це означає та як вони ставляться до – Дня Незалежності України.

Відповіді були різними:

– Так, ми незалежні, але водночас і ні! Кожен з нас залежить від тих чи інших людей, обставин. Нашу країну теж не можна назвати повністю незалежною. Ми всі взємопов’язані, – думка пані Оксани.

Активна Громада Житомир 21

– Так, ми незалежні та вільні. Особисто, я цим пишаюсь і люблю це свято! – говорить Олександр.

– Це дуже важливе свято для нашого народу. Я народився тут, але більшість мого життя минуло поза межами України. І мене сюди завжди тягнула душа. Це моя Батьківщина! Тому, зараз для мене та моєї жінки це дійсно свято. І своїм дітям та внукам я це прививав та буду прививати! – наголосив житомирянин Євген Андрійович.

– Так, я вважаю що ми незалежні. Для мене цей день символізує гідність та силу нашої країни! Але в моїй родині його не святкують, – зауважила Катерина.

Хоча думки розділилися, є люди, які вірять у незалежність свою і країни та зміни на краще.