Лише 5 обранців Жмеринки із 34-х прозвітували перед своїми виборцями про діяльність, яку вони вели впродовж 2017 року.

Оскільки у відкритих джерелах інформацію про звітування знайти не вдалося, регіональний координатор Інституту «Республіка» у Жмеринці – Андрій Сільченко надіслав офіційний запит на інформацію, щоб розібратись що коїться зі звітуванням депутатів у місті. Адже ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» (ст. 16, п. 1 і 2), вказує на обов’язковість не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями.

У відповіді на запит ідеться, що, відповідно до рішення Жмеринської міської ради, для роботи депутатів у єдиному багатомандатному окрузі встановлено Єдиний день депутата.  Тобто у третій четвер кожного місяця передбачений час з 9:00 до 17:00 для звітів депутатів перед виборцями, а також визначено проведення «Депутатського тижня» в останній тиждень березня та жовтня.

Виконком сприяє у проведенні зустрічей з виборцями, надає методичну допомогу в організації та проведенні Єдиного дня депутата та «Депутатського тижня». Також за зверненням депутата висвітлює в ЗМІ звіти й зустрічі депутатів із виборцями. Також у відповіді було зазначено, що ч. 6 ст. 16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» обранець інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, але не зобов’язаний надавати відповідний звіт у письмовій чи будь-якій іншій формі раді, її виконавчим органам.

Проте, станом на червень 2018 року, до виконкому Жмеринської міськради  було подано 8 звітів від 5 депутатів із 34-х. Один звіт від Микола Коряка (“ УКРОП”), один від Анатолія  Житницького (“Нова політика”), два звіти подала Тетяна Кісілюк “Нова політика”), два – Святослав Ніколайчук (“Наш край”) та два звіти від Ірини Попік (РПЛ).

жмеринка

«Кількість поданих звітів дуже здивувала мене. Адже звіт – це один із інструментів депутата, що допомагає донести до виборців інформацію про свою роботу. Я вирішив запитати про це особисто у наших обранців, які не опублікували свого звіту. Мені вдалося поспілкуватися з шістьма депутатами. Відповіді були дуже схожими між собою: усі говорили про те, що звітують перед виборцями особисто на своїх округах, і не переймаються публікацією звітів, оскільки за це не передбачено жодної відповідальності», – зазначив Андрій Сільченко.

Відповідальність передбачена лише за невиконання депутатом зобов’язання звітувати. Це є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

Проаналізувавши опубліковані звіти, було з’ясовано, що найчастіше депутати займаються: благоустроєм прибудинкових територій та ремонтом дорожнього покриття. У середньому, кожен депутат проводить 2 зустрічі з виборцями впродовж року, на які приходить від 10 до 100 осіб.

Проте у звітах відсутня інформація про проекти рішень, поданих до міської ради і про роботу в депутатських комісіях.  Також відсутня будь-яка контактна інформація.

Варто додати, що обранці, звіти яких не опубліковані на сайті міськради, можливо, звітували, і їх звіти були десь оприлюднені – в пресі, на маловідомих сайтах тощо. Однак, знайти їх не вдалося. А отже, і громадяни Жмеринки також не мають можливості ознайомитися з виконаною роботою депутата у своєму окрузі.